Jaunumi 2024 /

Maini nākotni jau šodien, nodod tekstilu tam paradzētā konteinerā!

Atpakaļ

Tekstila nozarei ir ceturtā augstākā ietekme uz vides un klimata pārmaiņām, ko pārspēj vienīgi pārtikas ražošana, būvniecība un transports. Turklāt pēdējo gadu laikā saražoto tekstila izstrādājumu daudzums pieaug, bet to lietošanas ilgums samazinās un arvien vairāk tekstila nonāk atkritumu noglabāšanas poligonos.

Aicinām aizdomāties par tekstila patēriņu savā ikdienā, rosinot mainīt nākotni jau šodien un nodot tekstilu tam paredzētā konteinerā.

Lai mazinātu straujo tekstila patēriņa pieaugumu, no 1. jūlija Latvijā stāsies spēkā tekstila ražotāju atbildības sistēma, kas paredz, ka tekstila ražotājiem, tirgotājiem un importētājiem būs jāmaksā dabas resursu nodoklis (DRN) vai jāiesaistās tekstila atkritumu apsaimniekošanā.

Vienlaikus būtiski palielināsies tekstila konteineru skaits, līdz ar to nodot sev vairs nevajadzīgo tekstilu varēs vēl ērtāk. Piemēram, uzņēmums Clean R šobrīd ir uzstādījis vairāk nekā 220 tekstila konteineru Rīgā, Pierīgā un citviet Latvijā, bet tuvākajā laikā plānots šo skaitu dubultot.