Jaunumi 2011 /

Makulatūras vākšanas konkursam pieteikušās vairāk kā 300 mācību iestādes no visas Latvijas

Atpakaļ

„Zaļā josta” informē, ka līdz ar šī gada sākumu ir noslēgusies pieteikšanās makulatūras vākšanas konkursam „Tu vari izglābt…”. „Zaļā josta” makulatūras vākšanas konkursu rīko jau otro gadu, dāvājot skolēniem acīmredzamu iespēju piedalīties vides saudzēšanā, kā arī gūt vērtīgas balvas sev un savai skolai.

Šogad konkurss ir guvis negaidīti lielu atsaucību – konkursam kopumā pieteikušās vairāk kā 300 mācību iestādes no visas Latvijas. Tas uzskatāmi parāda to, ka Latvijas skolēni labprāt iesaistās vides saudzēšanā un cenšas sniegt ieguldījumu dabas resursu taupīšanā. Turklāt tas paver lielisku iespēju cīnīties par vērtīgām balvām.  Par katru savākto makulatūras tonnu skola saņem pretī dāvanu – 5 kg otrreiz pārstrādāta biroja vai zīmēšanas papīra, kas ražots no līdzīgā veidā iegūtiem resursiem – otrreizēji pārstrādātas makulatūras.

Pēc jaunākās informācijas, šobrīd ir savāktas apmēram 80 tonnas makulatūras. Un tas ir tikai pats sākums! Tā kā konkurss norisināsies līdz šī gada 15. martam, tas nozīmē, ka kopīgiem spēkiem uz konkursa noslēguma dienu būsim izglābuši paprāvu mežu no izciršanas, kā arī palīdzējuši mazināt mežu izciršanas veicinātu globālo sasilšanu. Tik daudz labu darbu vides un mūsu pašu labā ir paveicami tik vienkārši. Iesaistieties arī Jūs – palīdzēsim skolēniem saudzēt mūsu mežus!

 

Pateicamies konkursa atbalstītājiem – SIA „Papīrfabrika ”Līgatne”” un A/S „Latvijas valsts meži”.