Jaunumi 2010 /

Makulatūras vākšanas konkurss ir sācies!

Atpakaļ

Uzrunājot Latvijas skolas, SIA „Zaļā josta” šogad sadarbībā ar papīrfabriku „Līgatne” un A/S „Latvijas valsts meži” uzsāk makulatūras vākšanas konkursu „Tu vari izglābt…”

Makulatūras vākšanas konkursa organizatori SIA „Zaļā josta”, papīrfabrika „Līgatne” un A/S „Latvijas valsts meži” aicina Latvijas skolas vākt makulatūru, piedaloties konkursā „Tu vari izglābt…”. Visa savāktā makulatūra konkursa ietvaros tiks nogādāta un pārstrādāta tepat Latvijā, papīrfabrikā „Līgatne”. Katra tonna makulatūras izglābs vidēji 13 kokus no izciršanas, kas auguši gadu desmitiem.

Konkursa ietvaros savā starpā sacentīsies Latvijas vispārizglītojošās mācību iestādes, cenšoties savākt pēc iespējas lielāku makulatūras daudzumu. Lai piedalītos makulatūras vākšanas konkursā, skolai vispirms ir jānosūta pieteikuma anketa līdz š.g. 1. novembrim. Par makulatūras vākšanas konkursu un to norisi, sīkāk var iepazīties konkursa nolikumā

Konkursa mērķis ir padziļināt skolēnos izpratni, ka pareizi sašķiroti un nodoti atkritumi kļūst par otrreizējām izejvielām jaunu produktu izgatavošanā, rezultātā samazinot aizvien pieaugošos atkritumu apjomus, padarot tīrāku un zaļāku apkārtējo vidi.

Lai atkritumu šķirošana skolu jauniešiem būtu aizraujošāka un interesantāka, konkursa organizatori parūpējušies par balvām centīgākajiem makulatūras vācējiem. Konkursa uzvarētāji saņems aizraujošas balvas – ekskursijas uz A/S „Latvijas valsts meži” dabas parkiem, kā arī visaktīvākie makulatūras vācēji saņems individuālās pārsteiguma balvas no A/S „Latvijas valsts meži”. Būs arī īpašas balvas no SIA „Zaļā josta” tām skolām, kuras būs savākušas visvairāk makulatūras pēc savāktā kopējā apjoma.

Visi konkursa dalībnieki būs ieguvēji, proti, skola par katru savāktās makulatūras tonnu saņems 5 kg otrreizēji pārstrādātu zīmēšanas papīru, ražotu Papīrfabrikā „Līgatne”’.

Papildus informācija par konkursu:

Ilze Fīlipa,

Projekta vadītāja
Tel: 67808112
Mob.tel: 27099097

e-pasts – ilze.filipa@zalajosta.lv