Jaunumi 2012 /

Makulatūras vākšanas konkurss

Atpakaļ

Makulatūras vākšanas konkurss “Tīrai Latvijai!”, 2013./2014. māc. gads

“Zaļā josta” sadarbībā ar SIA “Papīrfabrika “Līgatne””, AS “Latvijas valsts meži” un Valsts izglītības satura centru aicina Latvijas pirms skolas, vispārējās, interešu un profesionālās izglītības iestādes iesaistīties makulatūras vākšanas konkursā “Tīrai Lat vijai!”, 2013./2014. mācību gada ietvaros vācot makulatūru un sacenšoties ar citām Latvijas izglītības iestādēm savāktajā makulatūras apjomā.

Konkurss ik gadus apvieno simtiem izglītības iestāžu un tūkstošiem bērnu, lai, vācot makulatūru, kopīgi saudzētu un taupītu dabas resursus, tādējādi vēršot bērnu un jauniešu uzmanību makulatūras šķirošanas nepieciešamībai un nozīmei ikdienas dzīvē, kā arī veidotu izpratni, ka pareizi sašķiroti un pārstrādei nodoti atkritumi kļūst par vērtīgām izejv ielām jaunu produktu ražošanā.

Pieteikšanās konkursam
Pieteikšanās konkursam norisinās līdz 2014. gada 15. janvārim, elektroniski reģistrējoties un izveidojot savu profilu SIA “Zaļā josta” mājas lapā www.zalajosta.lv sadaļā “Makulatūras vākšanas konkurss” izveidotajā konkursa datu bāzē. Aicinām izglītības iestādes būt tālredzīgām – reģistrēties konkursam un sākt vākt makulatūru jau tagad, tādējādi ar katru savākto makulatūras kilogramu pietuvinot sevi uzvarai.
Konkursā aicinātas pieteikties Latvijas pirmskolas izglītības iestādes, vispārējās izglītības iestādes, interešu izglītības iestādes un profesionālās izglītības iestādes.

Makulatūras vākšana un uzskaite
Konkursa ietvaros iespējams vākt biroja, kopējamo, piezīmju, zīmēšanas papīru, grāmatas, avīzes, žurnālus, bukletus, katalogus, burtnīcas, klades, kā arī salocītus kartona izstrādājumus. Konkursam netiek pieņemtas fotogrāfijas, izlietoti papīra trauki un uzlīmes.
Lai nodrošinātu regulāru makulatūras izvešanu, konkursa dalībniekiem periodiski ir jāatjauno informācija konkursa datu bāzē par provizoriski savākto makulatūras daudzumu izglītības iestādē.
Konkursa ietvaros makulatūra jāvāc līdz 2014. gada 14. martam.
Līdz 14. martam konkursa datu bāzē jāreģistrē arī galējais izglītības iestādes savāktais makulatūras daudzums, kā arī jānorāda aktīvākais makulatūras individuālais vācējs.

Uzvarētāju noteikšana un apbalvošana
Konkursa uzvarētājus noteiks gan pēc savāktā makulatūras apjoma uz vienu izglītības iestādes audzēkni, gan pēc kopējā izglītības iestādes savāktā makulatūras apjoma.
2014. gada 14. februārī tiks apkopoti pirmie dati un noteikti pirmā starpposma uzvarētājus, kas dāvanā saņems “Papīrfabrikas “Līgatne”” sarūpētu sudrabegli.
Konkursa rezultāti tiks apkopti un paziņoti 2014. gada 2. maijā, noskaidrojot, kuras skolas tiks pie vērtīgām balvām no SIA “Zaļā josta” un konkursa atbalstītājiem – naudas balvām 400 EUR, 300 EUR un 150 EUR vērtībā, kā arī vērtīgajām vides izziņas ekskursijām, ko uzvarētājiem sarūpējusi AS “Latvijas valsts meži”. Konkursa organizatori ar pārsteiguma balvām apbalvos arī centīgākos skolēnus – aktīvākos makulatūras vācējus.
Katra skola, kas piedalīsies konkursā, par katru savākto makulatūras tonnu no SIA “Papīrfabrika “Līgatne”” saņems 5 kg biroja vai zīmēšanas papīra.
2014. gada maijā norisināsies svinīgā konkursa uzvarētāju apbalvošana un oficiālais konkursa noslēguma pasākums ar mūziķu uzstāšanos un radošajām darbnīcām.

Papildu informācija:
Par konkursa norisi: Žanna Klaucāne, e-pasts: konkurss@zalajosta.lv; tālr.: 67808321; mob.tālr.: 27042534
Par makulatūras izvešanu un uzskaiti: SIA “Papīrfabrika “Līgatne””, e-pasts: riga@pf-ligatne.lv, mob. tālr.: 28328248