Jaunumi 2020 /

“Man pašam savs” sociālā kampaņa sadarbojoties ar UDENSPUDELE.LV

Atpakaļ

Lai aicinātu sabiedrību mainīt savus ikdienas paradumus un aizdomāties par cilvēka rīcības sekām, pārmērīgi patērējot dzērienu plastmasas pudeles, “Zaļā josta” šogad uzsāka sociālu kampaņu “Man pašam savs”. Kampaņas ietvaros norisinās sabiedrības izglītošana par plastmasas pudeļu pārmērīga patēriņa nelabvēlīgo ietekmi uz vidi, kā arī “Zaļā josta” aicina iedzīvotājus atbalstīt apņemšanos plastmasas pudeles aizstāt ar videi draudzīgām, daudzkārt uzpildāmām pudelēm, daloties ar savu pieredzi tīmeklī, lietojot tēmturi #SavaPudele. 

Kampaņas ietvaros izvietoti sociāli plakāti sadarbībā ar lielāko vides reklāmas mediju “JC Decaux” ar aicinājumu aizdomāties par saviem ikdienas paradumiem, samazinot plastmasas pudeļu lietošanu. Iedzīvotāji tiek aicināti ikdienā izmantot atkārtoti uzpildāmās pudeles, atsakoties no jaunu plastmasas pudeļu iegādes, pērkot dzērienus. Kā liecina sabiedrības aptauju dati, katrs trešais Latvijas iedzīvotājs ikdienā dzer pudelēs pildīto ūdeni. Pie tam, kā liecina Rīgas Ūdens veiktās pārbaudes dati, mūsu krāna dzeramā ūdens kvalitāte ir laba un atbilst visiem veselības un higiēnas standartiem.
Katra pudele ir viena no daudzām

Ja pieņemam, ka dienas laikā mums ir jāizdzer 4 mazās 0.5l ūdens pudeles, gada laikā šis apjoms sakrājas līdz pat 1460 plastmasas pudelēm. Protams, ne katru dienu nākas pirkt tik daudz dzērienus plastmasas pudelēs. Un tomēr, ja tiek iegādāta vismaz viena plastmasas ūdens pudele dienā, gada laikā plastmasas atkritumu vienības ir mērāmas pāri 300 pudelēs.

Katram ir iespēja samazināt plastmasa pudeļu atkritumu apjomu. Vai spējat sarēķināt, cik daudz Jūs varētu ietaupīt, ja uzpildīsiet savu atkārtoti uzpildāmo pudeli ar krāna dzeramo ūdeni?  Ar sociālo kampaņu, esam veiksmīgi pievērsuši ne tikai mediju un  iedzīvotāju uzmanību un pabijuši dažādos portālos un publikācijās, bet arī iepriecinājuši uzņēmējus, kuriem videi draudzīgs dzīvesveids ir ikdiena. 

Līdz šim sociālajos tīklos izsludinājām konkursus “Man pašam savs”, kuros piedzīvojām labu atsaucību. Četri konkursi ar iespēju laimēt savu pudeli. Esam gandarīti un priecīgi, ka pateicoties interneta veikalam UDENSPUDELE.LV esam ieplānojuši sociālajā tīklā Facebook četrus jaunus konkursus, pa vienam katru mēnesi, sākot ar maija beigām līdz pat septembrim. 

1. Man piemērota ūdens pudele
Pirmais konkurss plānojas jau no šī gada 25. maijam līdz 1. jūnijam, kur lietotāji tiek aicināti izvēlēties vienu sev kāroto pudeli no plašā interneta veikala Ūdens Pudele mājaslapas klāsta. Viens laimīgais – viena pudele. Ja ar šo ziņu būs dalījušies vairāk kā 500 cilvēki, tad izlozē būs divi veiksminieki. 

2. Arī draugam vajag savu pudeli
Otrais sociālo tīklu konkurss būs draugu konkurss, jo ir vienmēr prieks iepriecināt savus draugus.
Lietotāji komentārā atzīmēs savu draugu / draudzeni, kuram ir nepieciešama sava ūdens pudele. Dažreiz vismazākās lietas aizņem vislielāko vietu tavā sirdī.

3. Laiks padzerties
Trešais konkurss plānots būt vasaras sulīgais konkurss. Kā zināms vasara ir laiks, kad siltajā laikā mums nepieciešams izdzert krietni vairāk ūdens. Perfekti, ja tev ir sava ilgtspējīga un atkārtoti uzpildāmā ūdens pudele, kurā tu vienmēr vari ieliet dzeramo ūdeni un ērti izmantot savās ikdienas gaitās. Vai tas ir sporta treniņš svaigā gaisā vai pikniks ar ģimeni un draugiem.
Interneta veikals UDENSPUDELE.LV piedāvās no trīs saulainām ūdens pudelēm izvēlēties vienu favorītu.  Viens laimīgais – viena saulaina pudele. 

4. Lai ūdens pudele vienmēr ir somā
Visbeidzot, noslēdzot sociālo kampaņu konkursu, jau būs piezadzies septembris, kad atsākas mācības. #Backtoschool ietvaros, arī UDENSPUDELE.LV būs padomājusi, kā iepriecināt savus sekotājus.
Konkursa ietvaros sekotāji apmeklēs Ūdens Pudele mājaslapu un komentārā atzīmēs linku ar sev kāroto pudeli. Sev, otrai pusītei vai savam bērnam, izlem pats, jo mājaslapā var atrast savu ūdens pudeli jebkuram vecumam. 

Lai vienmēr ir ko padzerties!
Interneta veikala UDENSPUDELE.LV vadītāja Armanda Uzrauga mērķis ir veicināt to, lai katrs varētu atrast savam dzīves ritmam un gaumei atbilstošāko pudeli, jo tieši tādu pudeli cilvēki labprātīgi nēsās ikdienā. Vienkārša un garlaicīga pudele, kas stāv mājās, krājot putekļus, nepalīdzēs samazināt plastmasas atkritumu apjomu.
Lielākā daļa cilvēku ikdienā izdzer nepietiekošu daudzumu ūdens. Piemērota ūdens pudele veicinās ūdens padzeršanos. Katram ūdens pudeles pirkumam pievienojam arī uzlīmītes “LAIKS PADZERTIES!”, kas ikdienā rosinās ūdens biežāku padzeršanos. Īpaši, ja tā tiks pielīmēta vietā, kur to bieži pamanīt – mājās vai savā darba vietā.