Jaunumi 2013 /

Mēnesi ilgā kampaņā norisināsies Baltijas jūras piekrastes izpētes ekspedīcija, pievēršot uzmanību jūras piesārņojošo vielu problemātikai

Atpakaļ

No 8. jūlija līdz 8. augustam ar „Zaļā josta” atbalstu norisinās Vides izglītības fonda organizētā kampaņa „Mana jūra”, kuras mērķis ir popularizēt Baltijas jūras un Latvijas jūras piekrastes unikālās dabas vērtības un pievērst uzmanību jūras piesārņojošo atkritumu problemātikai. Kampaņa norisinās otro gadu pēc kārtas. Šogad kampaņas pasākumos tiks apkopots ne tikai izziņas prieks un rūpes par Latvijas piekrasti, bet arī aktivitātes ar mākslas un mūzikas elementiem.

Mēnesi garā kampaņa norisināsies kā piejūras izpētes ekspedīcija. Katru ekspedīcijas dienu piekrastē notiks Zaļās nodarbības ar vides ekspertiem vai tikšanās ar cilvēkiem, kuru mūžs vai intereses saistītas ar jūru. Tā būs iespēja ne tikai izzināt Latvijas dabas unikalitāti un vietējo stāstus, bet arī cept sklandraušus piejūras mājās un meklēt atpūtnieku aizmirstos dārgumus Vecāķu pludmalē.

Ekspedīcijas dalībnieki piestās arī tādās piekrastes pilsētās kā Ventspils, Liepāja, Jūrmala, Rīga un Salacgrīva, lai vadītu radošās nodarbībās Jūras svētku, Summersound festivāla un citu pasākumu ietvaros.

Visas ekspedīcijas maršrutā, veicot jūras piesārņojošo atkritumu monitoringus, notiks mītiskā tēla – Atkritumu Haizivs medības, kurās sadarbībā ar „Zaļā josta” tiks veikta piekrastes sakopšana un unikālu datu apkopošana turpmākām aktivitātēm atkritumu situācijas risināšanai jūrā un piekrastē.

Par Atkritumu Haizivs medību nozīmi stāsta „Zaļā josta” pārstāve Ilze Liepa: „Viennozīmīgi ir skaidrs, ka atkritumiem piekrastē un jūrā nav jābūt. Taču realitātē redzam, ka jūras piesārņojošie atkritumi kļūst par vienu no būtiskākajām Baltijas jūras problēmām, tāpēc „Zaļā josta” ir kļuvusi par kampaņas „Mana jūra” ietvaros notiekošo Atkritumu Haizivs medību oficiālo atbalstītāju, jo mēs uzskatām, ka ir ļoti svarīgi popularizēt atbildīgu attieksmi pret Latvijas piekrastes un Baltijas jūras unikālajām vērtībām, kā arī ar dažādu radošu, uzraugošu un zinātnisku aktivitāšu starpniecību motivēt sabiedrību, ka tīras vides veidošana ir ikdienas paradums un ka kvalitatīva atpūta pie jūras ir atbildīga.”

„Mana jūra” kampaņas ietvaros sadarbībā ar Zilā Karoga programmu, iesaistoties iedzīvotājiem un Zilā Karoga Nacionālajai žūrijai, tiks noskaidrota Latvijas labākā peldvieta, kurā kampaņas noslēgumā tiks uzstādīts īpašs recycled dizaina soliņš no otrreiz pārstrādātiem dēļiem un divriteņu rāmjiem.

Pasākumu detalizēta programma un pieteikšanās ekspedīcijai no 8. jūlija www.manajura.lv

„Mana jūra” organizē Vides izglītības fonds sadarbībā ar starptautisko projektu MARLIN Baltic Marine litter, kas ir četru valstu vides organizāciju iniciatīva, izveidota ar mērķi noskaidrot cilvēku radīto atkritumu daudzuma situāciju Baltijas jūras piekrastē, apkopot šo informāciju un izmantot piekrastes piesārņojuma samazināšanā.