Jaunumi 2017 /

Muzeju naktī Elektrum Energoefektivitātes centrā stāstīs par elektrodrošību un elektroiekārtu atkritumu šķirošanu

Atpakaļ

Elektrum Energoefektivitātes centrā (Jūrmalā, Jomas ielā 4) Muzeju nakts ietvaros, 2017. gada 20. maijā plkst. 19.00-01.00 norisināsies dažādas elektrodrošībai un elektroiekārtu atkritumu šķirošanai veltītas aktivitātes visai ģimenei. Jau no plkst. 19.00 apmeklētājiem būs iespēja saņemt Elektrum Energoefektivitātes centra speciālistu un sadarbības partneru konsultācijas, praktiskus padomus elektroenerģijas efektīvākai izmantošanai, piedalīties “Zaļā josta” organizētās radošās darbnīcās, īstenot virkni interesantu FIZMIXLV eksperimentu un  izmēģināt dažādu veidu elektrotransportu.

Tāpat arī Muzeju nakts apmeklētājiem būs iespēja piedalīties AS “Sadales tīkls” radošajās darbnīcās, iepazīstot AS „Sadales tīkls” elektromontieru ikdienas darbu, apgūstot elektrodrošības principus un uzzinot vērtīgu informācija par elektrodrošību – par to, cik svarīga un nepieciešama, bet reizē arī bīstama var būt elektrība.

Domāt un rīkoties zaļi šķirojot atkritumus, un nodot nolietotās elektroierīces, izdegušās spuldzītes un izlietotās baterijas, aicinās uzņēmums “Zaļā josta”. Par savām iemaņām un zināšanām atkritumu šķirošanā ikvienas varēs pārliecināties atraktīvā un izglītojošā spēlē. Apmeklētājus gaidīs arī dabas draugs Ezītis Jostiņš, kas pastāstīs vairāk par atkritumu šķirošanas pamatprincipiem un izskaidros, kā atkritumu šķirošana palīdz ietaupīt gan dabas resursus, gan naudu.

Pasākuma laikā ikviens Muzeju nakts apmeklētājs Energoefektivitātes centrā varēs nodot pārstrādei nolietotās elektroierīces, baterijas un izdegušās spuldzes.

Starptautiskā akcija „Muzeju nakts” vieno miljoniem cilvēku gandrīz visās Eiropas valstīs, kā arī Latvijas pilsētās un novados. Tā ir kļuvusi par vienu no gada vērienīgākajiem un visplašāk apmeklētajiem kultūras pasākumiem.