Jaunumi 2018 /

Nedēļas nogalē aizvadīti Zaļās jostas Vides svētki

Atpakaļ

Pagājušajā piektdienā, 25. maijā, Latvijas Meža dienu ietvaros Tērvetes dabas parkā norisinājās grandiozs pasākums skolēniem un ģimenēm ar bērniem ZAĻĀS JOSTAS VIDES SVĒTKI. Pasākums pulcēja vairāk nekā 9 tūkstošus apmeklētāju no visas Latvijas, piedāvājot plašu vides izglītības un meža izziņas darbnīcu un spēļu klāstu.

ZAĻĀS JOSTAS VIDES SVĒTKI ir ikgadējs pateicības pasākums ikvienam Latvijas iedzīvotājam, kas ikdienā šķiro atkritumus, rūpējas par vidi un saudzē dabu. Šogad svētku dienā tika godināti arī “Zaļā josta” rīkoto otrreizējo izejvielu vākšanas konkursa “Tīrai Latvijai!” laureāti, kas mācību gada ietvaros savākuši un pārstrādi nogādāja 1049,3 tonnas makulatūras un 35,3 tonnas izlietotu bateriju. Viņus priecēja Agneses Rakovskas un Mika Dukura muzikālie priekšnesumi.

Pasākuma laikā balvas saņēma Latvijas čaklākie makulatūras šķirotāji: Staiceles vidusskolas pirmsskolas grupas, Pāvilostas Sv. Pētera un Pāvila ev. lut. draudzes svētdienas skola, Brenguļu sākumskola, Ādažu vidusskola, Rīgas 45. vidusskola un Ķekavas vidusskola.

Savukārt balvas par izciliem sasniegumiem izlietoto bateriju vākšanā saņēma: Sikšņu pamatskola, Tilžas vidusskolas vispārējās pirmsskolas izglītības grupa, Zilupes pirmsskolas izglītības iestāde, Ķekavas vidusskola, Liepājas A.Puškina 2. vidusskola.

Kā norāda “Zaļā josta” valdes priekšsēdētājs Jānis Lapsa, ZAĻĀS JOSTAS VIDES SVĒTKOS tiek sacīts lielais paldies visiem bērniem, viņu ģimenes locekļiem un pedagogiem, par darbu visa mācību gada gaitā, veidojot tīrāku un skaistāku Latviju. “Ir nozīmīgi, ka mūsu rīkoto konkursu ietvaros bērnos ir radīta motivācija un sniegtas nepieciešamās zināšanas atkritumu šķirošanai, kā arī sacensības gara vadīti bērni ir spējuši motivēt tuviniekus atbalstīt viņu centienus savākt un nodot pārstrādei iespējami vairāk otrreizējo izejvielu,” norāda J. Lapsa.

ZAĻĀS JOSTAS VIDES SVĒTKI ir īpaši orientēti uz zaļa, ilgtspējīga, dabai un cilvēkam draudzīga dzīvesveida popularizēšanu, tāpēc to ietvaros ikviena aktivitāte ir rūpīgi pārdomāta un vērsta uz šī mērķa piepildīšanu. Tādēļ visas dienas garumā paralēli mūziķu priekšnesumiem svētku apmeklētājiem bija iespēja iesaistīties vairākos desmitu dažādu izziņas un radošo darbnīcu, paraugdemonstrējumu un sportisku aktivitāšu, kā arī norisinājās pašmāju ekoloģisko un videi draudzīgo produktu demonstrācijas. Svētku dalībniekiem bija iespēja bez maksas piedalīties vairāk nekā 80 aizraujošās aktivitātēs, kā arī apmeklēt Tērvetes dabas parku.