Jaunumi 2020 /

Nevajadzīgiem un bojātiem spoguļiem dos otru dzīvi

Atpakaļ

Sniedzot Rīgas iedzīvotājiem iespēju videi draudzīgā veidā utilizēt nevajadzīgos spoguļus, SIA “Stikla Serviss” un SIA “Zaļā josta” uzsāk nevajadzīgu un bojātu spoguļu utilizācijas akciju. Akcija norisinās no 01.03.2020. līdz 30.04.2020., spoguļi no iedzīvotājiem bez maksas tiek pieņemti Toma ielā 4 un A. Briāna ielā 10, Rīgā.

“Bojāti, sasisti vai vienkārši vairs nevajadzīgi spoguļi ir diezgan neparocīgs atkritumu veids,” skaidro “Zaļā josta” pārstāve Laima Kubliņa, uzsverot ka “Zaļā josta” regulāri saskaras ar iedzīvotāju jautājumiem par pareizu spoguļu utilizāciju. “Spoguļu stikls nav piemērots pārstrādei un to nedrīkst izmest dalītās vākšanas konteinerā stiklam. Liela izmēra spoguļi, īpaši ierāmētie spoguļi vai spoguļi uz koka pamatnes, klasificējami kā lielgabarīta atkritumi, kuru utilizācija ir maksas pakalpojums. Rīgas un Pierīgas iedzīvotājiem šādi spoguļi būtu jānogādā Getliņu poligonā. Tāpēc augstu novērtējam “Stikla Serviss” rasto iespēju iesaistīties spoguļu atjaunošanā, piešķirot tiem otru iespēju tikt lietotiem atkārtoti,” norāda L. Kubliņa.

Kampaņas mērķis ir ne tikai iedzīvotājiem palīdzēt atbildīgi un videi draudzīgi utilizēt nevajadzīgos spoguļus, bet arī radīt pievienoto vērtību, sagādājot prieku un dodot iespēju nevajadzīgām lietām nonākt atkārtotā apritē. “Šādu spoguļu vākšanas akciju rīkojam jau trešo gadu, un tas mums ļauj novērot, ka ar katru gadu cilvēku atbildība un ieinteresētība sniegt nevajadzīgiem spoguļiem otru mūžu pārspēj māņticību, kas nereti attur iedzīvotājus no svešu spoguļu atkārtotas lietošanas,” atklāj kampaņas iniciatore SIA “Stikla Serviss” valdes locekle Jana Zubricka. “Kampaņā savāktie spoguļi tiks sašķiroti un izmantojamie tiks atjaunoti un nodoti izglītības iestādēm, kurās mācās bērni ar īpašām vajadzībām. Savukārt saplēstie spoguļi, kurus vairs nav iespējams atjaunot, tiks utilizēti atbilstoši visām vides un normatīvo aktu prasībām,” norāda J. Zubricka.

Ikvienam akcijas dalībniekam, nododot nevajadzīgo spoguli, būs iespēja iegādāties jaunu spoguli ar 20% atlaidi. 

Nevajadzīgie spoguļi tiek pieņemti “Stikla Serviss” filiālēs Rīgā, Toma ielā 4 un A. Briāna ielā 10. Spoguļi, neatkarīgi no izmēra un bojājumu pakāpes, tiek pieņemti bez maksas.