Jaunumi 2011 /

No 228 idejām oriģinālas Ziemassvētku eglītes pagatavošanai izvēlēta šī gada labākā netradicionālā svētku egle

Atpakaļ

Vakar noslēdzās konkursam „Mana oriģinālā Ziemassvētku egle” pieteikto darbu vērtēšana, nosakot interesantākās, oriģinālākas un skaistākās pašdarinātās Ziemassvētku egles autoru. Uzvaru izcīnīja Valda Gulbe no Annenieku pagasta Kaķeniekiem, izveidojot eglīti no 2007. gada izlietotā plānotāja. No šodienas labākie konkursa darbi skatāmi publiski un par tiem iespējams balsot, nosakot interneta balsojuma uzvarētāju.

Konkursam „Mana oriģinālā Ziemassvētku egle” tika pieteikti 228 darbi no visas Latvijas. Īpaši aktīvi konkursā piedalījās pirmsskolas izglītības iestāžu grupiņu vadītājas, kas kopā ar bērniem īpaši šim konkursam gatavoja dažādas svētku eglītes. Konkursā ar prieku iesaistījās arī skolēni, bērnu vecāki un darba kolektīvi, kas paši bija patīkami pārsteigti ar pašu veidoto eglīšu skaistumu.

Konkursam pārsvarā tika pieteiktas no makulatūras gatavotas eglītes. Vecie žurnāli, reklāmas katalogi, avīzes un piezīmju papīrs tika krāsots, locīts, virpināts bumbiņās un graizīts strēmelēs, cenšoties tam piešķirt interesantu formu un neparastas aprises. Taču konkursa ietvaros tika atklātas daudz dažādu jaunu ideju, kā pagatavot pavisam neparastu svētku eglīti. Talkā tika ņemti vecie CD diski, dažādi kociņi, zariņi, klūgas un dabas veltes, tukšas PET pudeles, putnu spalvas, veci polietilēna maisiņi, pat vecas atslēgas un baterijas. Pielietojums Ziemassvētku egles izveidē tika rasts arī tualetes papīra rullīšiem, kartona un plastmasas olu paliktņiem, konfekšu papīriņiem, gumijas cimdiem, saldējuma kociņiem, zāģu skaidām, pudeļu korķiem un čipsu paciņām. Konkursa dalībniekiem ideju netrūka, par ko liecina lielais konkursam pieteikto darbu skaits.

Visas konkursam pieteiktās eglītes vērtēja konkursa organizatora SIA „Zaļā josta” pārstāvji, EKO medija „Tīrai Latvijai” pārstāvis un AS „Latvijas valsts meži” pārstāvis, nosakot, kurš no visiem pieteiktajiem darbiem ir labākais un ir pelnījis žūrijas balvu. Noteikt uzvarētāju bija ļoti grūti, jo visas iesūtītās idejas bija interesantas, neparastas un skaistas. Par konkursa žūrijas vērtējuma uzvarētāju tika atzīts Valdas Gulbes darbs „Biju eglīte un esmu eglīte”, kuru viņa izgatavoja no izlietota plānotāja. Šo eglīti Valda izmanto kā dekoru bērnu dārza grupiņā, kurā viņa strādā. Īpašu veicināšanas balvu no AS „Latvijas valsts meži” par oriģinālu ideju un izpildījumu saņems arī Kristers Gusts Kleins, kurš radījis eglīti, otrreiz izmantojot virtuves dvieļu „iekšiņas”-ruļļus un zīmuļu spicēšanas procesa atliekas. Arī SIA „Zaļā josta” sarūpējusi īpašu veicināšanas balvu savam favorītam. To saņems Kristīne Aizpurve par eglīti „Koks kokam”, kuras skuju izveidē izmantoti 307 saldējuma kociņi.

Ar žūrijas uzvarētāja noteikšanu konkurss nebeidzas. No šodienas labākie konkursa darbi ir apskatāmi EKO medijā „Tīrai Latvijai” (www.tirailatvijai.lv), kur par savu favorītu var nobalsot ikviens, tādējādi palīdzot noteikt otru konkursa uzvarētāju – publiskā balsojuma favorītu. Par labākajām Ziemassvētku eglītes idejām iespējams nobalsot līdz šī gada 28. decembrim, apmeklējot EKO mediju „Tīrai Latvijai” un spiežot balsošanas pogu zem izvēlētā darba fotoattēla. Publiskā balsojuma rezultāti tiks paziņoti 29. decembrī.

Žūrijas vērtējuma uzvarētājs un publiskā balsojuma favorīts balvā saņems saldu pārsteigumu no SIA „Zaļā josta” un AS „Latvijas valsts meži” sarūpētu dabīgu eglīti podiņā. „Zaļā josta” pateicas visiem konkursa dalībniekiem par zaļām idejām un radošu pieeju Ziemassvētku eglītes tēmai un vēl veiksmi visiem, kuru darbiņi izvirzīti publiskajam balsojumam. Lai uzvar oriģinālākā, skaistākā un neparastākā Ziemassvētku egle!

Uzvarētājs – Valda Gulbe no Kaķeniekiem, darba nosaukums „Biju eglīte un esmu eglīte”.

AS „Latvijas valsts meži” veicināšanas balvu saņem Kristers Gusts Kleins no Jelgavas.

SIA „Zaļā josta” veicināšanas balvu saņem – Kristīne Aizpurve no Madonas, darba nosaukums „Koks kokam”.