Jaunumi 2020 /

No Zemgales reģiona skolām izvestas 3,148 t izlietotu bateriju – aktīvākie bateriju vācēji nāk no Bauskas

Atpakaļ

Noslēgusies “Zaļā josta” organizētā izlietoto bateriju vākšanas konkursa “Tīrai Latvijai” 2019./2020. mācību gada sezona. Bateriju vākšanā iesaistījās 78 817 bērni no 315 izglītības iestādēm no visas Latvijas, pārstrādei nogādājot 30,531 tonnas izlietotu bateriju. Zemgales reģionu konkursā pārstāvēja 53 izglītības iestādes, savācot 3,148 tonnas izlietotu bateriju. 

Izlietoto bateriju vākšanas konkurss “Tīrai Latvijai” kļuvis par nozīmīgu ikgadēju vides projektu, kurā ar katru gadu iesaistās aizvien vairāk skolu. Šogad bateriju vākšanai pieteicās vairāk nekā par trešdaļu vairāk dalībnieku nekā pērn, kā rezultātā pārstrādei izdevies nogādāt par 44% jeb 9,4 tonnām bateriju vairāk nekā pagājušā mācību gadā. Šogad “Zaļā josta” bateriju vākšanai skolas apvieno jau 14. reizi.

2019/2020. mācību gada ietvaros, bateriju vākšanā iesaistoties bērniem un jauniešiem no 53 Zemgales reģiona mācību iestādēm, pārstrādei otrreizējās izejvielās izdevies nogādāt 3,148 tonnas izlietotu bateriju, kas veido desmito daļu no visa konkursa “Tīrai Latvijai” ietvaros savāktā bateriju apjoma Latvijā.

Aktīvākie bateriju vācēji Zemgales reģionā šajā mācību gadā ir Bauskas novada pašvaldības pirmsskolas izglītības iestāde “Zīlīte”, kuras audzēkņi kopā ar ģimenēm savākuši 394 kg bateriju. Lieliski sasniegumi konkursā arī Pļaviņu novada ģimnāzijai, savācot 319 kg bateriju, kā arī Misas vidusskolas audzēkņiem, kas pārstrādei nogādāja 240 kg izlietotu bateriju.

Līdzīgi kā pērn, arī šajā mācību gadā aktīvākā izlietoto bateriju vācēju pilsēta Zemgalē ir Jelgava. Piedaloties 19 izglītības iestādēm, no Jelgavas pilsētas un novada konkursa ietvaros savākti un pārstrādei nogādāti 684 kg bateriju. Aktīvākā no tām Jelgavas pilsētas pašvaldības pirmsskolas izglītības iestāde “Vārpiņa”, kuras audzēkņi kopumā pārstrādei savāca 119 kg bateriju. 

No Bauskas pilsētas un novada bateriju vākšanā iesaistījās 5 izglītības iestādes, kurām kopā izdevies savākt otro lielāko apjomu no Zemgales novadiem kopā – 539 kg izlietotu bateriju. Aktīvākā mācību iestāde novadā – Bauskas novada pašvaldības pirmsskolas izglītības iestāde “Zīlīte”, kuras audzēkņi savākuši 394 kg bateriju.  
Labi sasniegumi bateriju vākšanā ir arī Dobeles pilsētas un novada mācību iestādēm. Piedaloties 4 mācību iestādēm, savākti 428 kg izlietotu bateriju. Aktīvākā no tām – Dobeles pirmsskolas izglītības iestāde “Spodrītis”, kuras audzēkņi pārstrādei nogādāja 222 kg bateriju.

Rēķinot pēc savāktā izlietoto bateriju apjoma uz vienu mācību iestādes audzēkni, labākie sasniegumi Zemgales reģionā ir Šķibes pamatskolai (savākti 3,13 kg bateriju uz vienu audzēkni), Misas vidusskolai (savākti 2,33 kg bateriju uz vienu audzēkni), Kokneses Mūzikas skolai (savākti 1,84 kg bateriju uz vienu audzēkni).

Izlietoto bateriju vākšanas konkursu “Tīrai Latvijai!’’ organizēja “Zaļā josta” sadarbībā ar AS “BAO”, Valsts izglītības satura centru un Latvijas Tirgotāju asociāciju.

Papildu informācija:
Laima Kubliņa, 26710793, laima.kublina@zalajosta.lv, www.zalajosta.lv