Jaunumi 2015 /

Nolietoto elektrisko un elektronisko iekārtu vākšanas konkurss “Tīrai Latvijai!”

Atpakaļ

“Zaļā josta” aicina visas Latvijas izglītības iestādes, sākot no bērnu dārziem līdz pat augstskolām, iesaistīties otrreizējo izejvielu vākšanas konkursā “Tīrai Latvijai!”, vācot nolietotas elektriskās un elektroniskās iekārtas un izcīnot sev garantētas balvas par savāktajiem elektroiekārtu atkritumu kilogramiem.

 

Konkursa nolikums

Pieteikties konkursam!

Konkursa plakāts

Uzaicinājuma vēstule izglītības iestādēm

 

“Zaļā josta” nolietoto elektroiekārtu vākšanas konkursu “Tīrai Latvijai!” rīko sadarbībā ar AS “BAO” – līderi bīstamo atkritumu apsaimniekošanā Latvijā – un Valsts izglītības satura centru, ar praktiskām darbībām iesaistot bērnus un jauniešus vides izglītības aktivitātēs, attīstot viņu vides apziņu un izpratni par bīstamo atkritumu apsaimniekošanas nepieciešamību.

 

Pieteikšanās konkursam

Konkursā aicinātas iesaistīties Latvijas pirmsskolas, vispārējās, profesionālās, interešu un augstākās izglītības iestādes.

Piesakoties līdz 2015.gada 31.decembrim, organizatori nodrošinās savākto elektroiekārtu izvešanu vienu reizi konkursa gaitā laika periodā no 2016.gada 01.marta līdz 30.aprīlim.

Lai pieteiktos konkursam, jāaizpilda pieteikuma forma ŠEIT.

 

Ko drīkst vākt konkursa ietvaros

Konkursa laikā dalībnieki aicināti vākt visa veida nolietotas, salūzušas un nokalpojušas elektroiekārtas. Tās jānodod neizjauktā veidā!

Elektroiekārtas, kas ir labā tehniskā stāvoklī un var kādam noderēt, aicinām ziedot labdarībai, jo tie nav atkritumi, bet gan noderīgas lietas!

 

Balvas un dāvanas

Konkurss ir ieguvis lielu atbalstītāju loku, kas dod iespēju visām izglītības iestādēm, kas piedalīsies kampaņā krāt PUNKTUS un apmainīt tos pret vērtīgām DĀVANĀM, kā arī sacensties par īpašu pārsteiguma balvu galvenajiem konkursa uzvarētājiem.

 

Par katriem savāktajiem 10 kg nolietoto elektroiekārtu konkursa dalībnieks saņem 1 punktu. Krājot punktus, konkursa noslēgumā tos būs iespējams apmainīt pret izvēlētajām balvām no plašā konkursa atbalstītāju piedāvājuma klāsta – dāvanu kartēm, zinātnes centru apmeklējumiem, aizraujošām ekskursijām un radošajām darbnīcām.

 

Kas notiks ar savākto elektrotehniku

Visas konkursa laikā savāktās nolietotās elektroiekārtas tiks nogādātas AS “BAO” elektroiekārtu pārstrādes cehā, atdalot pārstrādei piemērotās komponentes un droši utilizējot videi kaitīgās vielas. Tālāk visas pārstrādei piemērotās elektroiekārtu daļas nonāks attiecīgajās pārstrādes rūpnīcās, kur no tām tiks iegūtas vērtīgas otrreizējās izejvielas – metāli, plastmasa, gumija, stikls u.c.

 

Konkursu atbalsta

Rīgas Zooloģiskais dārzs, Rīgas Zoodārza filiāle “Cīruļi”, Latvijas Dabas muzejs, AS “Latvijas valsts meži” un Mammadaba, SIA “Skrīveru Saldumi”, SIA “Pūres “Šokolādes muzejs”” SIA “Zvaigzne ABC”, Spēle “Domātājs”, “Muzle.LV”, Zinātkāres centrs “Zili brīnumi”, Bērnu Zinātnes centrs “Z(in)oo”; Izziņas ANO eksperimentu centrs “Lielvārdi”, Valguma pasaule un “Baskāju takas, Laumu dabas atpūtas parks, Āra dzīves apmācību centrs “Pelēkais Vilks” u.c.

 

Papildu informācija:

Par konkursa norisi: Žanna Klaucāne, tālr. 67808321, e-pasts konkurss@zalajosta.lv

Par elektroiekārtu izvešanu: Ričards Rapoports, tālr. 29604294, e-pasts ricards.rapoports@bao.lv

 

Dāvanas atbalsta: