Jaunumi 2012 /

Noskaidroti aktīvākie dzērienu kartona iepakojuma vācēji kampaņā „Šķiro pakas!”

Atpakaļ

Noslēdzies izlietotā iepakojuma un videi kaitīgu preču apsaimniekošanas uzņēmuma „Zaļā josta” un papīra ražošanas uzņēmuma „Papīrfabrika „Līgatne”” rīkotās sulu un piena paku vākšanas kampaņas „Šķiro pakas” otrais posms un noskaidroti tā uzvarētāji. Esam gandarīti par Latvijas jauniešu aktivitāti padarīt Latviju tīrāku un zaļāku, jo dalībnieku skaits un paku vākšanas uzcītība pārspēja gaidīto.

Esam gandarīti par necerēti lielo pirmskolas izglītības iestāžu atsaucību tukšo paku vākšanā. Kampaņā „Šķiro pakas” piedalījās 209 Latvijas izglītības iestāžu klases, tas ir 6184 bērni un jaunieši no visas Latvijas, turklāt no vairākām izglītības iestādēm pieteicās vairākas klašu komandas, kā rezultātā radās sacensību gars klašu starpā.

Pēc rezultātu apkopošanas varam paziņot, ka vislielāko aktivitāti izrādīja Vidzemes reģions, kuru pārstāvēja 100 skolu komandas, otrie aktīvākie bija Kurzemnieki ar 53 komandām, kā trešie ierindojās Latgales reģiona komandas ar 40 komandām. Nākošajos SIA „Zaļā josta” rīkotajos konkursos gaidīsim lielāku Zemgales skolu aktivitāti, jo šogad Zemgales reģions pārstāvēts vien ar 16 skolu komandām.

Lai arī Zemgale tukšo dzērienu paku vākšanā bija vismazāk aktīvākā no reģioniem, tieši Zemgalē mācās visčaklākais piena un sulu paku vācējs – 2. kampaņas kārtas uzvarētājs. Par uzvarētāju kļuvusi Sanita Andersone no Griku pamatskolas Bauskas rajonā. Sanita kampaņas norises laikā ir savākusi 266kg tukšo dzērienu paku, savukārt otrajā vietā ierindojās Kitija Jonase no Draudzīgā aicinājuma Liepājas 5. vidusskolas ar savāktiem 128kg paku. Godpilnajā trešajā vietā ierindojās Adrija Kaire no Mārcienas pamatskolas Madonas novadā, kas ir savākusi 77kg tukšu dzērienu paku.

 „Zaļā josta” pateicas visām izglītības iestādēm, kas piedalījās tukšo sulu un piena paku vākšanas kampaņā „Šķiro pakas”. Kopīgiem spēkiem mums ir izdevies likt nozīmīgus pamatus dzērienu kartona iepakojuma pārstrādes attīstībai Latvijā. Šobrīd norisinās savākto dzērienu paku izvešana no izglītības iestādēm un jau maija sākumā varēsim sumināt kampaņas uzvarētājus – vispārējās izglītības iestādes un pirmsskolas izglītības iestādes, kas savākušas visvairāk sulu un piena paku.

Paldies kampaņas „Šķiro pakas” atbalstītājiem – A/s „ Rīgas Piena Kombināts”, piedzīvojumu parkam „Meža kaķis”, A/s„Cēsu alus”, SIA „Futurus Food”.