Jaunumi 2014 /

Noskaidroti makulatūras vākšanas konkursa „Tīrai Latvijai!” starpposma uzvarētāji

Atpakaļ

2014. gada 14. februārī noslēdzās makulatūras vākšanas konkursa „Tīrai Latvijai!” pirmais starpposms, ko rīko „Zaļā josta” sadarbībā ar „Papīrfabrika „Līgatne””. Starpposmā labākos rezultātus makulatūras vākšanā sasniedza skolēni no Rīgas Centra humanitārās vidusskolas, un dāvanā saņems krāšņu sudrabegles stādu no „Papīrfabrika „Līgatne””.

Makulatūras vākšana Latvijas izglītības iestādēs konkursa „Tīrai Latvijai!” ietvaros norisinās kopš 2013. gada septembra, kad konkursam pieteicās pirmie dalībnieki. Šobrīd makulatūras vākšanā sacenšas 417 izglītības iestādes (93328 audzēkņi), kas ir par 80 mācību iestādēm vairāk, salīdzinot pret pagājušo gadu. Piecos konkursa norises mēnešos „Zaļā josta” ar bērnu starpniecību pārstrādei nogādājusi 370.398 tonnas nevajadzīgu papīru un kartonu.

14. februārī tika apkopoti pirmie konkursa starprezultāti, godinot to izglītības iestādi, kura pārstrādei nodevusi vislielāko makulatūras daudzumu. Par konkursa „Tīrai Latvijai!” starpposma uzvarētāju kļuvusi Rīgas Centra humanitārā vidusskola, kuras audzēkņi ar vecāku, draugu un kaimiņu palīdzību savākuši un pārstrādei nodevuši 20.024 tonnas makulatūras. Otro vietu pēc savāktā makulatūras daudzuma pašlaik izcīna Kuldīgas Centra vidusskola, kuras audzēkņi pārstrādei nodevuši 10.785 tonnas makulatūras. Savukārt godpilno trešo vietu izcīna Rīgas 96. vidusskolas audzēkņi ar savāktām 10.210 tonnām makulatūras.

Pateicībā par skolēnu ieguldījumu nevajadzīgu papīru reģenerācijā, „Papīrfabrika „Līgatne”” dāvā Rīgas Centra humanitārajai vidusskolai krāšņu sudrabegles stādu. Konkursa rīkotāji cer, ka dāvātais stāds ilgus gadus zaļos skolas teritorijā, atgādinot par to, ka katrs papīrs, ko nododam pārstrādei, palīdz saglabāt dzīvību kokiem, kas sniedz mums tīru, svaigu gaisu. „Papīrfabrikas kolektīvs dāvina balvu, kas gadiem atgādinātu par skolas neapsveramo ieguldījumu videi. Liels paldies skolas aktīvajiem skolotājiem, vecākiem un vadībai, kas uzņēmusies popularizēt un uzsvērt atkritumu šķirošanas nozīmi skolēniem,” pateicas papīrfabrikas mārketinga vadītāja Oļesja Dreimane.

Makulatūras vākšanas konkurss „Tīrai Latvijai!” ir kļuvis par tradīciju un ik gadus apvieno simtiem izglītības iestāžu un tūkstošiem bērnu, lai, vācot makulatūru, kopīgi saudzētu un taupītu dabas resursus. 2013./2014. mācību gadā makulatūras vākšanas konkursu “Tīrai Latvijai!” “Zaļā josta” rīko kopā ar ilggadējiem sadarbības partneriem: SIA “Papīrfabrika “Līgatne””, AS “Latvijas Valsts meži” un Valsts izglītības satura centru.