Jaunumi 2016 /

Noskaidroti makulatūras vākšanas konkursa “Tīrai Latvijai!” starpposma uzvarētāji

Atpakaļ

2016. gada 9. decembrī noslēdzās makulatūras vākšanas konkursa “Tīrai Latvijai!” pirmais starpposms, ko rīko “Zaļā josta” sadarbībā ar SIA “Līgatnes papīrs”, SIA “Clean R” un AP “Kaudzītes”. Starpposmā labākos rezultātus makulatūras vākšanā sasniedza skolēni no Ādažu vidusskolas.

Makulatūras vākšana Latvijas izglītības iestādēs kampaņas “Tīrai Latvijai!” ietvaros norisinās jau trīspadsmito gadu. Vēl notiek konkursa dalībnieku reģistrācija, taču dalībai konkursā šajā mācību gadā pieteikušās un makulatūras vākšanā sacenšas 350 izglītības iestādes (80032 audzēkņi). Pirmajos trīs konkursa norises mēnešos “Zaļā josta” ar bērnu starpniecību pārstrādei nogādājusi 209 tonnas un 569 kilogramus nevajadzīgu papīru un kartonu.

19.decembrī tika apkopoti pirmie konkursa starprezultāti, godinot to izglītības iestādi, kura pārstrādei nodevusi vislielāko makulatūras daudzumu. Par konkursa “Tīrai Latvijai!” starpposma uzvarētāju kļuvusi Ādažu vidusskola, kuras audzēkņi ar vecāku, draugu un kaimiņu palīdzību savākuši un pārstrādei nodevuši 11 tonnas un 30 kg makulatūras. Otro vietu pēc savāktā makulatūras daudzuma pašlaik izcīna Annas Brigaderes pamatskola, kuras audzēkņi pārstrādei nodevuši 8.004 tonnas makulatūras. Savukārt godpilno trešo vietu izcīna Vārkavas vidusskolas audzēkņi ar savāktām 7.545 tonnām makulatūras.

Pateicībā par skolēnu ieguldījumu nevajadzīgu papīru reģenerācijā, SIA “Līgatnes papīrs” dāvā Ādažu vidusskolai dāvanu karti Jāņa Rozes grāmatnīcā 100 eur vērtība. Savukārt īpašu atzinības balvu – labumu grozu no SIA “Clean R” saņem Vārkavas vidusskola, kas šajos mēnešos bijusi makulatūras vākšanā visaktīvākā starp Daugavpils novada izglītības iestādēm, kuras apsaimnieko SIA “Clean R”. Abas skolas balvas saņems konkursu noslēguma pasākumā.

Konkursa rīkotāji izsaka lielu paldies izglītības iestāžu aktīvajiem skolotājiem, vecākiem un vadībai, kas uzņēmusies popularizēt un uzsvērt dabas resursu saudzēšanas un atkritumu šķirošanas nozīmi skolēniem.

Makulatūras vākšanas konkurss “Tīrai Latvijai!” ir kļuvis par tradīciju un ik gadus apvieno simtiem izglītības iestāžu un tūkstošiem bērnu, lai, vācot makulatūru, kopīgi saudzētu un taupītu dabas resursus. Konkursa ietvaros makulatūras vākšana turpināsies vēl līdz 2017.gada 13.martam.

2016./2017. mācību gadā makulatūras vākšanas konkursu “Tīrai Latvijai!” “Zaļā josta” rīko kopā ar ilggadējiem sadarbības partneriem: SIA “Līgatnes papīrs””, SIA “Clean R”, AP “Kaudzītes”, AS “Latvijas valsts meži” un Valsts izglītības satura centru.