Jaunumi 2021 /

Noskaidroti uzvarētāji konkursā “Parādi, kā tu šķiro atkritumus mājās”

Atpakaļ

Konkurss “Parādi, kā tu šķiro atkritumus mājās” ir noslēdzies.

No visām konkursā iesūtītajām atkritumu šķirošanas stacijām mājsaimniecībās esam noskaidrojuši 3 dalībniekus, kuri savā īpašumā saņems  Brabantia uzglabāšanas trauku komplektu pildītu ar BURKA – beziepakojuma preču veikals  gardumiem. 

Katrs no balvas saņēmējiem atkritumu šķirošanu savās mājās veic atšķirīgi:

  • Zane Gailīte, iekārtojot šķirošanas stūrīti, izmanto jau mājsaimniecībā pieejamas lietas un materiālus – vieglo iepakojumu krāj kartona kastē zem izlietnes, kamēr bioloģiski noārdāmos atkritumus savāc kādreizējā saldējuma trauciņā un piemājas kompostā to nones katru vakaru.
  • Reinis Petkus atkritumu šķirošanu savās mājās ir iekārtojis ļoti ergonomiski un pārdomāti, izvietojot funkcionālas kastes, kas paredzētas tieši šim mērķim. Vienā no tām viņš vāc vieglo iepakojumu, otrā – sadzīves atkritumus. Turpat blakus tiek šķirots arī stikls, kā arī skaistumkopšanas līdzekļu iepakojums un veļas mazgājamo līdzekļu tukšie iepakojumi, kuri tiek izmantoti atkārtoti, piepildot tos kādā no beziepakojuma veikaliem atkal un atkal. 
  • Ilze Zīle ir parādījusi, cik būtiski atkritumu šķirošanas nozīmīgumu ir mācīt arī pašiem mazākajiem ģimenes locekļiem, un šajā gadījumā pietiek vien ar vienkāršiem, vairākkārt izmantojamiem maisiem, lai atkritumu šķirošanu izveidotu kā ikdienišķu ieradumu.

Ar uzvarētājiem  sazināsimies personīgi, lai vienotos par ērtāko balvas saņemšanas veidu. 
Apsveicam!