Jaunumi 2013 /

Noskaidrots makulatūras vākšanas konkursa starpposma uzvarētājs

Atpakaļ

15. februārī SIA „Papīrfabrika „Līgatne”” noskaidroja makulatūras vākšanas konkursa izglītības iestādēm „Tīrai Latvijai”starpposma uzvarētāju. Tā ir Svētciema pirmsskolas izglītības iestāde „Vilnītis”, kurai vēl pēdējā dienā pirms starpposma uzvarētāja noteikšanas, 14.februārī, izveda 3933kg, kopumā sastādot 18,681 tonnas savāktas makulatūras. Otrajā vietā palika Pļaviņu novada ģimnāzija, atpaliekot tikai par 500 kilogramiem, viņiem kopsummā savāktas ir 18,146 tonnas.

SIA „Papīrfabrika „Līgatne”” Svētciema Pirmsskolas izglītības iestādei „Vilnītis” dāvina sudrabegles stādu 1-1,5 m augstumā. „Fabrikas kolektīvs vēlējās dāvināt balvu, kas priecētu gadiem un atgādinātu par neapsveramo ieguldījumu videi, sudrabegle ir mūsu īpašais paldies!” stāsta papīrfabrikas mārketinga vadītāja Oļesja Dreimane.

Pašlaik makulatūras vākšanas konkursā izglītības iestādēm „Tīrai Latvijai” piedalās 337 dalībnieki, uz šo brīdi jau kopā savācot aptuveni 350 tonnas makulatūras. Pagājušajā gadā makulatūras vākšanas konkursā „Otru elpu papīram” piedalījās 360 izglītības iestādes, kopumā nododot pārstrādei vairāk kā 1000 tonnu makulatūras.

Atgādinām, ka makulatūras vākšanas konkurss izglītības iestādēm turpinās līdz 15. martam., bet konkursa rezultāti tiks paziņoti 2013. gada maijā.

Uzvarētāji tiks noteikti divās kategorijās:

1) Pēc visvairāk savāktā makulatūras daudzuma uz vienu izglītības iestādes audzēkni; 2) Pēc visvairāk savāktā makulatūras daudzuma izglītības iestādē.

Skolas tiks pie vērtīgām balvām no SIA „Zaļā josta” – dāvanu kartēm sporta inventāra iegādei, kā arī vērtīgajām vides izziņas ekskursijām, ko uzvarētājiem sarūpējusi AS „Latvijas valsts meži”.

Bet visi konkursa dalībnieki par katru savākto tonnu makulatūras saņems 5 kg otrreizēji pārstrādātu biroja vai zīmēšanas papīru (pēc izglītības iestādes ieskatiem), ražotu Papīrfabrikā „Līgatne”.

Konkursa nolikums un informācija www.zalajosta.lv