Jaunumi 2012 /

Noskaidrots oriģinālākais piena paku pārstrādes procesa atspoguļojums informatīva plakāta veidā

Atpakaļ

Šonedēļ noslēgusies pirmā kārta SIA „Zaļā josta”, AS „Rīgas Piena Kombināts” un SIA „Papīrfabrika „Līgatne”” organizētajam dzērienu paku vākšanas kampaņas „Šķiro pakas!” dienasgrāmatas konkursam. Konkursa pirmā kārta norisinājās no 20. līdz 26. februārim, aizvadītās konkursa nedēļas tēma bija „Piena paku pārstrāde”.

Dienasgrāmatas konkursa ietvaros izglītības iestādēm bija jāizveido informatīvs plakāts, kurā shematiski jāattēlo piena paku pārstrādes process, pievienojot klāt paskaidrojumus un komentārus par plakātā redzamo.

Aizvadītās nedēļas laikā saņēmām 20 dažādus bērnu veidotus plakātus, kuros izglītības iestāžu audzēkņi attēlojuši dzēriena paku pārstrādes procesu, sākot ar piena ražošanu līdz paku pārstrādei otrreizējās izejvielās. Lai parādītu paku pārstrādi, izglītības iestādes bija ļoti radošas – gan zīmēja, gan līmēja, rakstīja dzeju un veica apjomīgus aprakstus. Dažos plakātos, lai parādītu pēc iespējas pilnvērtīgāk piena paku pārstrādi, tika izmantotas īstas piena pakas, kas pielīmētas pie plakāta.

Par labāko informatīvo plakātu, kas ilustrēts zīmējot, līmējot un aprakstot paku pārstrādes procesu, atzīts Madonas novada Kalsnavas pirmsskolas izglītības iestādes „Lācītis Pūks” plakāts „Mācies un šķiro kopā ar lācīti Pūku”. Plakātā bērni ar grupiņas vadītājas palīdzību attēlojuši bērniem tik labi pazīstamā un iemīļotā Lācīša Pūka piedzīvojumus, kurš ciemojoties pie Kristofera vecmāmiņas lauku sētā uzsāk ceļojumu, lai uzzinātu visu par pienu. Lācītis Pūks apceļo Latviju un beigās nonāk papīrfabrikā Līgatne, kur pakas tiek pārstrādātas otrreizējās izejvielās.

Par konkursa uzvarētāju balvu fondu rūpējas kampaņas „Šķiro pakas” atbalstītājs „Rīgas Piena Kombināts”, kas uzvarētājus pārsteigs ar gardu un veselīgu uzņēmuma produkciju.

Konkurss norisinās oficiālajā kampaņas „Šķiro pakas” mājas lapā www.skiropakas.lv, sadaļā Dienasgrāmata. Šīs nedēļas konkursa rezultātus paziņosim 6. martā.