Jaunumi 2015 /

Noslēdzas „Zaļā josta” šī gada vides izglītības programmas cikls kalnu velomaratonu seriālā

Atpakaļ

Nedēļas nogalē Igaunijas ciemā Vastse-Roosa, kas atrodas tikai divus kilometrus no Latvijas, spraigās cīņās noskaidroti Latvijas kalnu riteņbrauksanas seriāla “Vivus.lv” MTB maratona uzvarētāji. Trillera cienīgās asās cīņās un pretinieku komandu aprēķinos Oskaram Muižniekam (“Sportlife Cycling Team”) tomēr izdevās nosargāt sezonā iekrāto pārsvaru un tikai par diviem punktiem apsteigt otrās vietas ieguvēju Dimitriju Sorokinu (“Rietumu-Delfin”). Trešais ātrākais vīru konkurencē šogad bija Ivars Prokofjevs (“ZZK-Cēsis”).

Kā pienākas lielām sacensībām, arī sieviešu konkurencē bija intriga līdz pēdējiem metriem un sezonas kopvērtējuma uzvarētājas gods šogad Leldei Ardavai (“Rietumu-Delfin”), kas tikai par četriem punktiem apsteidza Katrīnu Jaunslavieti (“eBike Machine”). Trešajā vietā pēc visiem septiņiem sezonas posmiem Ingrīda Šmite (“Sportlife Cycling Team”).

Kamēr maratona un pusmaratona distances braucēji cīnījās par sezonas pēdējā posma tituliem un kopvērtējuma rezultātiem, LIMPO bērnu distancē devās mazākie, bet nopietnākie sportisti. Bērni vecumā no 2 līdz 11 gadiem izcīnīja arī savus sezonas kopvērtējuma rezultātus, kā arī sadalīja pjedestālu Ape/Vastse-Roosa posmā. Kā jau nopietnām sacensībām pienākas, apbalvoti, protams, tika visi mazie sportisti, un balvas nodrošināja arī “Zaļā josta”. Protams, “Zaļā josta” atbalsts balvu fondā nebija svarīgākais, ko mazie censoņi šajā posmā un kopumā šogad ieguvuši, – „Zaļā josta” talismans Ezis Jostiņš ar savu atbalstu un iesildīšanās vadīšanu bērniem sagādāja neviltotu prieku par sacensībām. Jotiņa iesildīšanās vingrinājumi bērniem lika atslābināties pirms starta, mazināt uztraukumu par sacensībām un pasargāties no muskuļu sastiepšanas vai citām iespējamām traumām. Ezīša vingrinājumiem cītīgi sekoja līdzi visi bērni, kā arī apzinīgi pildīja visu, kas tika rādīts. Tāpat arī Jostiņa sveiciens pirms starta un pēc finiša lika sportistiem pasmaidīt un iedrošināja viņus veikt visu distanci un nepadoties.

Pēc LIMPO bērnu brauciena un apbalvošanas ceremonijas mazajiem sportistiem bija iespēja pārbaudīt savas zināšanas arī atkritumu šķirošanas spēlē, kas jau ierasti pulcēja lielu interesentu loku. Bērni ar aizrautību centās šķirot atkritumus, iemetot bumbiņas “konteineros”, tāpat nereti jautāja vecākiem palīdzību un viedokli. Par veiksmīgi izspēlētu spēli visi dalībnieki saņēma arī veicināšanas balviņas no “Zaļā josta” – grāmatzīmes, kas ietver informāciju par vides izglītību, rokassprādzes, kā arī atstarotājus.

Jau otro sezonu “Zaļā josta” papildina “Vivus.lv MTB maratons” posmus ar ļoti vērtīgu pienesumu, ko atzinīgi vērtē ne tikai mazākie censoņi, bet arī pieaugušie sportisti – ikviens, kurš šī gada laikā iesaistījās piedāvātajās vides izglītības aktivitātēs, atzina, ka ir uzzinājis ko vairāk par apkārtējās vides uzturēšanu un ka aktivitātes ir veiksmīgs veids, kā piesaistīt interesi par it kā pašsaprotamām, taču tajā pat laikā mazliet sarežģītām lietām.

Uz tikšanos nākamgad!