Jaunumi 2015 /

Noslēdzies jauno vides pētnieku forums “Skolēni eksperimentē” un vides izziņas spēļu konkurss “Iepazīsti vidi”

Atpakaļ

Šī gada 19. februārī Jelgavā, Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrā jau desmito gadu pēc kārtas notika Jauno vides pētnieku forums “Skolēni eksperimentē” un astoto gadu vides izziņas spēļu konkurss “Iepazīsti vidi”, kurus ilggadēji atbalsta “Zaļā josta”.

Šogad jauno vides pētnieku forumā “Skolēni eksperimentē” piedalījās 32 skolēni ar 23 eksperimentiem. Vides izziņas spēļu konkursā “Iepazīsti vidi” – 20 skolēni ar 10 spēlēm par tēmu “Vide un ceļošana”. Tās radot, skolēni domājuši par to, lai būtu interesanti pašiem un arī citiem spēlētājiem. Piedāvājumā – dažādas galda spēles, datorspēles, kuras spēlējot dalībnieki atsvaidzina, papildina savas zināšanas un noteikti arī uzzina ko jaunu par Latviju, pasauli, dabu, vidi.

„Zaļā josta” pārstāvji,  kā ik gadus, piedalījās žūrijas komisijā un pasniedza īpašas veicināšanas balvas labākajiem vides izziņu spēļu konkursa uzvarētājiem.

“Skolēni eksperimentē” pirmās vietas izcīnīja Jelgavas 5. vidusskolas 1. klases audzēkne Anastasija Isajeva (“Eksperimenti ar olām”) un 6. klases skolniece Emīlija Auziņa (“Tīrīšanas līdzekļa izgatavošana”), kā arī Jelgavas Valsts ģimnāzijas 7. klases skolēni Saigits Jestegņijevs un Jana Laskeviča (“Madagaskaras šņācējprusaku ēdienkarte”).

Spēļu konkursā uzvarēja 5. vidusskolas 3. klases skolnieks Vladislavs Mihailovs (“Mana dzimtene”) un 6. vidusskolas audzēkņi Katrīna Borisova, Maksims Ivanovs un Nikita Tijušs (“Latvijas Dabas ķēniņš”). Pasākuma fināls notiks aprīlī Rīgā.

„Zaļā josta” priecājas par visiem konkursa dalībniekiem, kuri ārpus mācībām skolā atrod laiku un vēlmi veikt dažādus vides eksperimentus, izdomāt dažādas aizraujošas spēles, tādējādi veidojot piederības izjūtu savai dzīves videi, izpratni par „zaļa” dzīvesveida nozīmi ikdienā, kā arī veicinātu pašu izaugsmi. Nenoliedzami liels nopelns ir skolotājiem, kuri nenogurstoši virza savus audzēkņus kļūt par zinošiem, komunikabliem un atbildīgiem sabiedrības locekļiem.

Vides izziņas spēļu konkursa “Iepazīsti vidi” 2. kārta notiks Rīgā, šī gada aprīlī.