Jaunumi 2010 /

Noslēdzies Jaunpils bērnu un jauniešu kustību festivāls „Jaunpils 2010” un noteikti festivāla uzvarētāji

Atpakaļ

23. aprīlī Jaunpils pili pieskandināja bērnu un jauniešu kustību festivāls „Jaunpils 2010”, kas šogad pulcēja aptuveni 650 lielus un mazus dejotājus. Visas Jaunpils pils zāles pildīja bērnu čalas un smiekli, jo kustību festivāls ir ne tikai dejošanas un aerobikas sacensības – tas ir neaizmirstams piedzīvojums visa vecuma bērniem, kopīgi dejojot, piedaloties spēlēs un konkursos, kā arī apliecinot sevi visdažādākajos mākslas veidos.

Festivāla ietvaros tika noteikti uzvarētāji trijās vecuma grupās:

Pirmsskolas vecuma grupā un 1. – 4.klašu grupā labākie bija MDS “Elfas” no Rojas, Liepājas BJC “Vaduguns”, Rīgas deju studija “Vendija”, kā arī vietējie mazie dejotāji Jaunpils “Knariņi”.

5. – 9. klašu grupā par uzvarētājiem tika atzītas Otaņķu “Pērles”, Aizputes “Fēnikss”, Rojas “Elfas” un Tukuma MDS “Demo”.

10. – 12. klašu grupā uzvaru izcīnīja Aizputes “Pumas”, Talsu Fitnesa centrs 1 un „Darky’s Diffuse” no Liepājas.

Apsveicam uzvarētājus un ceram, ka nākamgad festivāla dalībnieki spēs priecēt skatītājus ar tik pat aizraujošiem priekšnesumiem!

Nelabvēlīgo laikapstākļu dēļ šogad festivāls norisinājās vienīgi pils telpās. Taču tas radīja vēl sirsnīgāku un ģimeniskāku atmosfēru. Festivāla dalībnieki aizrautīgi iesaistījās radošajās darbnīcās, no floristikas materiāliem un kreppapīra veidojot papīra ziedus, kā arī mācoties izlocīt origami dzīvnieciņus.

Uz lielās skatuves sacensību starplaikos skatītājus pārsteidza patiesi profesionālu ielu vingrotāju paraugdemonstrējumi un elpu aizraujoši priekšnesumi.

Īpašu atsaucību ieguva SIA „Zaļā josta” „zaļais” vides izglītības stūrītis, kurā uzņēmuma pārstāvji piedāvāja festivāla dalībniekiem piedalīties trīs dažādās vides izglītības spēlēs. Spēļu galvenā doma bija mācīt bērnus pareizi šķirot atkritumus un skaidrot atkritumu šķirošanas nepieciešamību, tādējādi mudinot viņus to darīt ikdienā.

SIA „Zaļā josta” mārketinga projektu vadītāja Laima Jekšiņa stāsta: „Šogad, organizējot spēles un konkursus, jutāmies pārsteigti, ka tieši mazākie bērni ir viszinošākie un erudītākie vides aizsardzībā un atkritumu šķirošanā. Ir jūtams vides izglītības ieguldījums mācību procesā, jo bērnu zināšanas ievērojami pārspēj pieaugušo izpratni par atkritumiem un to ietekmi uz vidi. Tāpēc „Zaļā josta” neapstāsies pie sasniegtā un turpinās iesākto vides izglītības darbu, kā arī izstrādās jaunus vides izglītības materiālus, kurus skolas varēs izmantot dabas zinību nodarbībās un pulciņos.”

Bērnu acīs sajūsmu izraisīja ezītis Jostiņš no SIA „Zaļā josta”, kā arī Ansītis un Grietiņa no A/S „Swedbank”, kas ne tikai izklaidēja festivāla dalībniekus, bet arī paši azartiski iesaistījās dejās un konkursos, kurus uz lielās skatuves vadīja azartiskais Ēriks Balodis.

Festivālu rīkoja kustību studija „MIks” sadarbībā ar pašvaldības aģentūru „Jaunpils”, SIA „Zaļā josta”, Jaunpils novada domi, Jaunpils CMAS, P/A „Pils”, A/S „Swedbank”, Tukuma ledus halle, ziedu salons „Amarants”, degvielas uzpildes stacija „MC”, kafejnīca „Līvas”, Jaunpils pienotava, Jaunpils vidusskola, SIA „Topprezent” un IK „Niedres.O”.