Jaunumi 2012 /

Noslēdzies konkurss vecāko klašu skolēniem par zaļu saimniekošanu

Atpakaļ

Getliņi Eko organizētā konkursa Aizej tur, nezin kur, atnes to, nezin ko ietvaros, jau otro gadu pēc kārtas skolēniem tika dota unikāla iespēja  pētīt saimniekošanu dažādos Latvijas uzņēmumos un ieteikt videi draudzīgus, radošus un efektīvus risinājumus uzņēmumu darbības uzlabošanai.

Šogad konkursam pieteicās 18 skolēnu komandas no visas Latvijas, no kurām 9 startēja konkursa finālā, kas notika 30.martā, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas telpās.

Rīgas skolu pārstāvji finālā sacentās ar vienaudžiem no Atašienes, Zvejniekciema, Priekuļiem un citiem Latvijas reģioniem. Projekta darbos tika vērtēti tādi uzņēmumi kā Re&Re, Kolonna Hotels Group, Maxima, Eko virtuve un citi. Pārliecinošāko sniegumu parādīja Rīgas 25.vidusskolas komanda ar uzņēmuma Re&Re izpēti, Ziemeļvalstu ģimnāzija ar Kolonna Hotels Group izpēti un konkursa pirmās vietas ieguvēji – Priekuļu un Jāņmuižas Valsts tehnikuma komanda ar radošas un efektīvas saimniekošanas izpēti un ieteikumiem uzņēmuma Lode darbības uzlabošanai.

Darbus vērtēja Getliņi Eko tehniskais direktors Aigars Pēkšēns, uzņēmuma Zaļā josta mārketinga vadītāja Laima Jekšiņa, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas Vides aizsardzības departamenta direktora vietnieks Rolands Bebris un bankas Citadele korporatīvās komunikācijas vadītāja Baiba Ābelniece.

Pirmās vietas ieguvēji mācību gada noslēgumā dosies kopīgā ceļojumā, savukārt pārējiem dalībniekiem tika diplomi un veicināšanas balvas no uzņēmumiem Zaļā josta, Re&Re un Kolonna Hotels Group.

“Dažas no skolēnu idejām būtu lieliski izmantojamas arī pārējos projektu darbos, piemēram, skolēnu ieteikums ģenerēt enerģiju no uzņēmuma Re&Re darbinieku soļiem, būtu piemērojams arī Maxima veikaliem, kur cilvēku plūsma aktīvajos iepirkšanās brīžos noteikti nodrošinātu veikala apgaismojumu. Šo pašu ideju varētu izmantot arī Zvejniekciema vidusskolas pētītajā Skultes kultūras un intergrācijas centrā, elektrības ieguvei izmantojot deju nodarbību laikā radītās vibrācijas, ” uzskata žūrijas pārstāve Laima Jekšiņa.

“Tāpat kā pērn, arī šoreiz priecēja skolēnu uzņēmība un aktivitāte, lai gan nākamgad gribētos redzēt vēl drosmīgākas un pamatotākas idejas oriģinālai, zaļai un efektīvai uzņēmumu saimniekošanai. Uzskatu, ka šajā konkursā uzvarētāji ir visi, jo gan pieredze, gan ieguldītais darbs un idejas par to, kā organizēt videi draudzīgāku ikdienu, turpmāk noderēs ikvienam konkursa dalībniekam,” uzskata žurijas pārstāvis A.Pēkšēns.

Papildu informācija:

Marta Timrota, 29116509, marta@jazz-com.com