Jaunumi 2018 /

Noslēdzies radošais konkurss “Mans veltījums tīrai Latvijai”

Atpakaļ

Noslēdzies radošais konkurss “Mans veltījums tīrai Latvijai”, kura ietvaros vairāki tūkstoši bērnu no visas Latvijas gatavoja oriģinālus dizaina priekšmetus, mēbeles un citas funkcionālas lietas no nevajadzīga kartona un papīra. Kopumā konkursam pieteikti vairāk nekā 1000 darbi no 38 pirmsskolas izglītības iestādēm un 70 vispārējām izglītības iestādēm.

Konkurss tika rīkots ar mērķi veicināt bērnos un jauniešos izpratni, ka daudzas funkcionāli noderīgas lietas var izgatavot pašu rokām no atjaunojamiem dabas resursu materiāliem, kā arī sekmēt radošuma un praktisko iemaņu sintēzi dizaina priekšmetu izgatavošanā, popularizēt kartonu kā ekoloģisku un ilgtspējīgi izmantojamu izejmateriālu jaunu priekšmetu un objektu radīšanai.

Visus konkursam pieteiktos darbus izvērtēja Latvijas Dabas muzeja komunikācijas nodaļas vadītāja Diāna Meiere un izstādi veidojošais mākslinieks; FOLDLIFE zīmola attīstības projektu vadītājs Jānis Brinkmanis; AS “Latvijas valsts meži” komunikācijas projektu vadītāja Līga Abizāre; biedrības “Latvijas Zaļā Josta” projektu direktore Aija Caune un SIA “Zaļā josta” mārketinga vadītāja Laima Kubliņa. Konkursā tika noteikti uzvarētāji 3 kategorijās, kā arī pasniegta īpaša simpātiju balva.

 

Pirmsskolas vecuma audzēkņu grupā balvas saņem:

1.vieta – Liezeres pirmsskolas izglītības iestāde;

2.vieta – Ventspils pirmsskolas izglītības iestāde “Saulīte”;

3.vieta – Iecavas novada pirmsskolas izglītības iestāde “Dartija” (grupa “Pie Ķūķa”).

     

Skolas vecuma audzēkņu grupā balvas saņem:

1.vieta – Rēzeknes valsts 1. ģimnāzija (8.m klases audzēkņi Kristaps Adamovičs un Juris Siliņš);

2.vieta – Riebiņu vidusskola (Ritvars Vjakse no 7.klases);

3.vieta – Jelgavas 5. vidusskola (7.a klases grupa).

  

 

Labāko videostāstu nominācijā balvu saņem:

Diplomu par interesantāko video sižetu, kā arī īpašu atzinību par radošumu un praktisko iemaņu sintēzi, radot mēbeles jauniem cilvēkiem, ieguva Kristiāna Dāvida pamatskolas 9. klases radošā apvienība “Van Kartons” par projektu “Kartoniāde 2018”. Radošā apvienība “Van Kartons” nolēma radīt ekoloģiskas, ekskluzīvas, transformējamas mēbeles jauniem cilvēkiem, kas radīti no kartona un avīzēm.

 

Īpaša simpātiju balva par ieguldīto darba apjomu tiek piešķirta Balvu pirmsskolas izglītības iestādes “Pīlādzītis” audzēknim Gustam Bārzdiņam ar ģimeni par darbu “Kuģis Gusts”.

Konkursu rīko “Zaļā josta” sadarbībā ar AS “Latvijas valsts meži”, Latvijas Dabas muzeju, SIA “FOLDLIFE” un Valsts izglītības satura centru.