Jaunumi 2011 /

Noslēdzies skolēnu projektu konkurss „Aizej tur, nezin kur, atnes to, nezin ko” un noteikti uzvarētāji, kas vislabāk veikuši uzņēmuma ilgtspējas pētījumu

Atpakaļ

Svinīgi paziņojam, ka 2011. gada 14. janvārī noslēdzās skolēnu projektu konkurss „Aizej tur, nezin kur, atnes to, nezin ko” un tika noskaidroti konkursa uzvarētāji. Šis godpilnais tituls, kā arī konkursa galvenā balva – velosipēdi katram uzvarētājkomandas dalībniekam – tikusi Rīgas pilsētas 2. ģimnāzijas 12. klases komandai „Zaļā doma”, kas projektu konkursā analizēja būvuzņēmuma „Re&Re” ilgtspējīgu saimniekošanu. Apsveicam uzvarētājus!

Skolēnu projektu konkursu „Aizej tur, nezin kur, atnes to, nezin ko” rīkoja „Getliņi EKO” un „Latvijas Avīze”, sadarbībā ar vairākiem partneruzņēmumiem, tostarp arī SIA „Zaļā josta”, kas ne tikai aktīvi atbalstīja konkursa norisi, bet arī piedāvāja konkursa ietvaros izpētīt savu uzņēmumu. Konkurss nosirsinājās no 2010. gada 22. oktobra līdz 17. decembrim, kad skolēni iesniedza savus darbus žūrijas izvērtēšanai.

Konkursam pieteicās 26 komandas no dažādām Latvijas pilsētām, taču projektus žūrijas vērtēšanai iesniedza 14 komandas. Pēc iesniegto darbu izvērtēšanas konkursa finālam tika izvirzītas 8 komandas, kas pārstāvēja Rīgas, Mārupes, Zvejniekciema, Gulbenes, Alūksnes un Dundagas skolas:

  • Dundagas vidusskolas 10. klase – „Dundagas pienotava”
  • Gulbenes novada valsts ģimnāzijas 11.a klase –„Rubate”
  • Dundagas vidusskolas 10. klase – „Laumu dabas parks”
  • Rīgas pilsētas 2. ģimnāzijas 12. klase – „Re&RE”
  • Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas 11.a klase – „Almo Hardwood”
  • Mārupes vidusskolas 9.c klase – Sabiedrība „Mārupe” siltumnīcu kombināts
  • Mārupes vidusskolas 12.b klase – „Meliorators J”
  • Zvejniekciema vidusskolas 9. klase – „Ekovirtuve”

Konkursa noslēguma pasākumā, kas norisinājās šī gada 14. janvārī „Latvijas Avīzes” redakcijā, pulcējās visas finālam izvirzītās komandas ar mērķi vislabāk prezentēt savu veikumu, cīnoties par uzvaru un galveno balvu. Komandu prezentācijas, ieguldīto darbu un sasniegtos rezultātus izvērtēja kompetenti žūrijas locekļi: SIA “Zaļā josta” mārketinga projektu vadītāja Laima Jekši­ņa, Ekonomikas ministrijas Enerģētikas departamenta va­dītāja vietnieks Kristaps Stepa­novs, “Getliņi EKO” tehniskais direktors Aigars Pēkšēns un, “Latvijas Avīzes” žurnāliste Ilze Kuzmina. Jāatzīst, ka žūrijas darbs nebija viegls, jo visi finālam izvirzītie darbi bija interesanti, vērtīgi no vides un pētāmā uzņēmuma viedokļa un sniedza noderīgus padomus un ieteikumus uzņēmuma ilgtspējīgai saimniekošanai. Taču, tā kā šis bija konkurss ar mērķi noteikt pašu labāko darbu, pēc ilgām žūrijas diskusijām uzvarētāja titulu izcīnīja Rīgas pilsētas 2. ģimnāzijas 12. klases komanda „Zaļā doma”, kas bija īpaši pacentusies ar ilgtspējīgu, oriģinālu un praktisku priekšlikumu izstrādi.

Balvās katrs dalībnieks no uzvarētāju komandas saņēma velosipēdus no veikala “TREK,” savukārt balvu skolai – velosipēdu novietnes uzstādīšanu pie skolas – pirmās vietas ieguvēji nolēma atdāvināt citiem finālistiem un savai simpātijai – komandai “Žuks” no Gulbenes novada Valsts ģimnāzijas, kas pēc žūrijas vērtējuma tikai ar nelielu punktu skaitu atpalika no konkursa laureātiem.

Visiem finālistiem tika sarūpētas noderīgas balvas no konkursa rīkotājiem un atbalstītājiem – „Latvijas Avīzes”, SIA „Zaļā josta”, būvuzņēmuma „Re&Re”. Savukārt noslēguma pasākuma laikā lielu pārsteigumu sagādāja „Ekovirtuves” sarūpētās piparkūku sirdis un iespēja katrai komandai pagatavot pašiem savu unikālo piparkūku.

„Zaļā josta” no sirds pateicas visiem konkursa dalībniekiem par iniciatīvu un paveikto darbu! Priecāsimies saņemt Jūsu darbus kādā no SIA „Zaļā josta” rīkotiem konkursiem.