Jaunumi 2024 /

Noslēgušies “Zaļā josta” vides un zaļā dzīvesveida svētki Tērvetē

Atpakaļ

Noslēdzoties makulatūras, papīra iepakojuma un bateriju vākšanas konkursam “Tīrai Latvijai”, ražotāju atbildības sistēmas uzņēmums “Zaļā josta” 2024. gada 24. maijā aicināja bērnus, jauniešus, viņu ģimenes un visus citus interesentus apmeklēt Vides svētkus Tērvetes dabas parkā, kas notika Latvijas meža dienu 2024 ietvaros.

Vides svētki tiek rīkoti, lai pateiktos izglītības iestādēm, to audzēkņiem un personālam, kā arī bērnu un jauniešu ģimenēm, kuras visa mācību gada garumā aktīvi vāca makulatūru, papīra iepakojumu un baterijas.

Visas dienas garumā apmeklētajiem bija pieejamas izglītojošas un atraktīvas aktivitātes, tika apbalvoti kampaņas “Tīrai Latvijai” uzvarētāji, kā arī apmeklētājus priecēja grupa “Sudden Lights”.

Pasākumā bija pieejamas gan dažāda veida radošās darbnīcas, vides un dabas izziņas takas, gan “Zaļās jostas” telts ar izglītojošām meistarklasēm.
No plkst.9.00 līdz pat 15.30 Zaļās jostas teltī bija iespēja uzzināt, kā pareizi veidot kompostu, izgatavot jaunu papīru un izkopt dabai draudzīgu dzīvesveidu, vai apskatīt izstādi par cigarešu izsmēku piesārņojošo ietekmi uz vidi.

24.maija programma “Zaļās jostas” teltī:

  • 9.30-11.00 Asoc. profesores, Dr.agr. Dzidras Kreišmanes meistarklase par komposta izveidi un kompostēšanas procesu.
  • 12.00-13.30 mākslinieces Ivetas Trences meistarklase par jauna papīra izgatavošanu, izmantojot vecu, nevajadzīgu papīru.
  • 14.30-15.30 rakstnieces, grāmatu sērijas “Plastmasas huligāni” autores Agneses Vanagas meistarklase par dabai draudzīgu dzīvesveidu, kuras laikā dalībnieki var izveidot savus grāmatas varoņus.

Šīs aktivitātes bija interesantas ne tikai bērniem un jauniešiem, bet arī viņu vecākiem un skolotājiem.

Savukārt vairāk nekā 120 radošajās darbnīcās visā Tērvetes dabas parka teritorijā ikviens varēja uzzināt vairāk par pareizu atkritumu šķirošanu, iepazīt meža audzēšanas ciklu, pārbaudīt savas zināšanas energoefektivitātes veicināšanai, piedalīties ilgtspējas izaicinājumos un aktivitātēs, apmeklēt “zaļo” prasmju meistarklasi, izspēlēt informatīvas un aizraujošas spēles, kas saistītas ar vides izglītību, u.tml.

“Zaļās jostas”, Valsts izglītības satura centra un citu partneru rīkotajā kampaņā “Tīrai Latvijai”, piedaloties 375 izglītības iestādēm, savākti 666 217 kilogrami makulatūras un papīra iepakojuma. Savukārt 346 izglītības iestāžu skolēni kampaņā nodeva gandrīz 34 680 kilogramus izlietoto bateriju.

Šajos svētkos kopā ar “Sudden lights” grupu tika sumināti kampaņas “Tīrai Latvijai” dalībnieki.

Visvairāk makulatūras un papīra iepakojuma – 27 193 kilogramus – savāca Ķekavas vidusskolas skolēni. Otrajā vietā ar 21 058 kilogramiem ierindojas Preiļu 1. pamatskola, bet trešajā ar 19 208 kilogramiem – Stāķu pamatskola.
Savukārt bateriju vākšanas izaicinājumā pirmajā vietā ierindojās Smiltenes pirmsskolas izglītības iestādes “Pīlādzītis” audzēkņi, kampaņā nododot 1505 kilogramus bateriju. Otro vietu šajā kategorijā ieguva Viļa Plūdoņa Kuldīgas vidusskolas skolēni, savācot 1288 kilogramus bateriju, bet trešo ar savāktiem 1135 kilogramiem – Stāķu pamatskola.

Šie svētki tiek rīkoti sadarbībā ar AS Latvijas valsts meži, AS “BAO”, SIA CleanR, SIA Lautus vide, Elektrum energoefektivitātes centrs, Līgatnes papīrs, Pūres šokolādes muzejs, Abavas dārzi.