Jaunumi 2011 /

Noteikti un svinīgā ceremonijā apbalvoti Vides zinātnes balvas 2011 laureāti

Atpakaļ

Gaisā virmo viegls satraukums, tīkams puķu aromāts, acis patīkami pārsteidz skaisti iesaiņotās dāvanas, kaut kur zāles aizmugurē dzirdama mazāko vides aktīvistu čalošana. Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātes 21.auditorijā manāma rosība no pašiem mazākajiem pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņiem līdz jau zināmiem vides zinātniekiem. Un tas viss, jo 25.oktobrī tika pasniegtas Vides Zinātnes balvas viscentīgākajiem, visaktīvākajiem, visradošākajiem, viszaļāk domājošākajiem vides zinātniekiem, skolotājiem un aktīvistiem.

Balvas tika pasniegtas trijās nominācijās: Jaunais vides zinātnieks, Vides zinību skolotājs un Vides aktīvistu grupa. Cīņa par tituliem bija liela, tieši tādēļ ir vairākas dalītās vietas.

Par Jauno Vides zinātnieku 2011 tika atzīta Agnija Skuja no Latvijas Universitātes, otro vietu ieguva Ilze Dzene un Agris Kamenders no Rīgas Tehniskās universitātes. Savukārt trešo vietu ieguva Latvijas Universitātes doktorants Oskars Purmalis.

Kā jau katru gadu, konkurence Vides zinību skolotāju vidū ir liela, tādēļ ir īpašs prieks, ka skolotāji saviem audzēkņiem māca rūpēties par vidi un organizē atraktīvus pasākumus, kuru rezultātā citi skolnieki tiek informēti par vides aizsardzības pasākumiem.

Par labāko Vides zinību skolotāju tika atzīts Inita Rulle no Remtes pamatskolas, otrās vietas ieguvēja ir Gunita Meiere no Ēdoles pamatskolas un trešo vietu dalīja Jeru pamatskolas skolotājs Juris Alps un Rūjienas vidusskolas skolotāja Anda Deksne.

Vissīvākā cīņa par godalgām bija nominācijā „Vides aktīvistu grupa”. Izvērtējot visus pieteikumus, pirmo vietu ieguva Jāņmuižas pirmskolas izglītības iestādes vides aktīvisti. Savukārt otrās vietas ieguvēji bija divi – Jeru pamatskolas vides aktīvisti un Latvijas Vides zinātnes studentu apvienība. Trešo vietu ieguva Daugmales pamatskolas vides aktīvisti.

Konkursu rīkoja Latvijas Vides zinātnes un izglītības padome un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija.

Konkursa sponsors SIA „Ziemeļvidzemes atkritumu apsaimniekošanas organizācija” , atbalsta AS “Latvijas Zaļais punkts”, AS “Latvijas valsts meži”, SIA „Zaļā josta”, SIA „Jaunpagasts Plus”.