Jaunumi 2012 /

Novadu 11. Grāmatu svētkos demonstrēs papīra brīnumainās pārvērtības

Atpakaļ

Izlietotā iepakojuma apsaimniekošanas uzņēmums „Zaļā josta” ar īpašām vides izglītības spēlēm un papīra radošajām darbnīcām šo piektdien, 2. novembrī piedalīsies Novadu 11. Grāmatu svētkos Lielvārdē, kas norisināsies Lielvārdes kultūras namā. Pasākuma apmeklētājiem būs iespēja uzzināt par papīra šķirošanu un otrreizējo pārstrādi, kā arī par papīra atgriezumu un nevajadzīgu žurnālu atkārtotas pielietošanas iespējām.

Saskaņā ar statistikas datiem, papīra patēriņš un līdz ar to arī makulatūras apjoms uz vienu iedzīvotāju Latvijā gadā veido 78 kg jeb aptuveni 170 000 tonnu papīra. „Zaļā josta” Grāmatu svētku laikā akcentēs nevajadzīgu papīru pārdomātu un praktisku utilizāciju. Kā stāsta „Zaļā josta” mārketinga vadītāja Laima Jekšiņa, ir daudz vienkāršu veidu, kā nevajadzīgus papīrus un kartona atgriezumus pārvērst oriģinālās dāvanās, kas noderēs, gatavojoties gada nogales svētkiem. “Mūsu radošajās darbnīcās demonstrēsim un aicināsim līdzdarboties ikvienu apmeklētāju, gatavojot apsveikuma kartiņas vai mājīgus tējas krūzīšu paliktņus, “ stāsta Laima Jekšiņa.

Mazākos pasākuma apmeklētājus gaidīs Ezītis Jostiņš, aicinot piedalīties vides izglītības spēlēs par atkritumu šķirošanu. Tikmēr vecākus iepazīstināsim ar aizraujošu un izzinošu infografiku izstādi par un ap zaļu dzīvesveidu.

“Papīra pārstrāde Latvijā ir attīstīta augstā līmenī un turpina modernizēties. Papīra pārstrādes efektivitāte ir vidēji 80%, proti, no vienas tonnas makulatūras iespējams iegūt 800 kg jauna pārstrādāta papīra. Šis rādītājs apliecina atkritumu dalītas vākšanas un reģenerācijas nozīmi. Ar makulatūras un arī citu otrreizējo resursu pārstrādi būs iespējams iepazīties Grāmatu svētku ietvaros demonstrētajās vides izglītības īsfilmās,” stāsta Laima Jekšiņa.

Īsfilmas būs skatāmas Lielvārdes kultūras nama zālē, starp tām arī atzinību guvušais „Papīra ceļš”, „Bateriju ceļš” un „Elektroiekārtu ceļš”.

Papildu informācija:

Laima Jekšiņa, SIA “Zaļā josta” mārketinga vadītāja

Tālr.: 6 7808294

E-pasts: laima.jeksina@zalajosta.lv

www.zalajosta.lv