Jaunumi 2019 /

Oriģinālākās idejas videi draudzīgu iepirkuma maisiņu pagatavošanai nāk no Daugavpils, Rēzeknes, Ludzas un Rugājiem

Atpakaļ

Ar vairāk nekā 50 oriģinālām, radošām un praktiskām idejām, kā nevajadzīgas otrreizējās izejvielas mājas apstākļos pārveidot videi draudzīgos iepirkuma maisiņos vai somās, aizvadīta “Zaļā josta” rīkotā bērnu un jauniešu konkursa “Es sāku ar sevi – Tīrai Latvijai!” Latgales reģionālā kārta.

Konkursa “Es sāku ar sevi – Tīrai Latvijai!” dalībnieku uzdevums bija pētīt iespējas aizstāt plastmasas iepirkuma maisiņus ar dabai draudzīgākiem risinājumiem pirkumu iesaiņošanai un līdznešanai, un radīt pašiem savus unikālus iepirkuma maisiņus, kuri iespēju robežās gatavoti no otrreizējām izejvielām. Konkursa Latgales reģionālajā kārtā savus darbus prezentēja 11 pirmsskolas izglītības iestāžu komandas un 28 skolu komandas. Pēc visu darbu prezentēšanas, žūrija konkursa finālam, kas norisināsies 26. aprīlī Rīgā, izvirzīja sekojošu mācību iestāžu komandas.

Pirmsskolas izglītības iestāžu kategorijā: Daugavpils pilsētas 20. pirmsskolas izglītības iestādes komanda “Putniņi”; Daugavpils pilsētas 29. pirmsskolas izglītības iestādes komanda “Dabas draugi”; Rēzeknes pilsētas pirmsskolas izglītības iestādes “Namiņš” komanda “Rosīgās vāveres”.

Skolu kategorijā: Daugavpils Būvniecības tehnikuma apvienotā komanda “Labie meistari” un “Adatiņas”; Ludzas pilsētas ģimnāzijas komanda “TEDo”; Rugāju novada vidusskolas komanda “Rugāju zaļie”.

Kopumā organizatori augstu novērtē visu dalībnieku veikumu un atzinīgi vērtē visu komandu sniegto ieguldījumu ne tikai oriģinālu ideju izstrādē, kā pašrocīgi varam darināt videi draudzīgu iepakojumu, bet arī uzslavē bērnu entuziasmu iesaistīt aizvien plašāku sabiedrības daļu atbildīgā un dabai draudzīgā dzīvesveidā. Papildu laureātu noteikšanai “Zaļā josta” apsveica komandas, kas izcīnīja simpātiju balvas. 

Simpātiju balvas pirmsskolas izglītības iestāžu kategorijā saņēma: Daugavpils pilsētas 4. speciālās pirmsskolas izglītības iestādes komanda “Dabas draugs” par trešās dzīves piešķiršanu materiāliem izstrādātajam darbam – somai no olu kartona kastītēm ar logo “Tīrai Latvijai!”. Otra balva aizceļoja uz Koknesi – Kokneses novada pirmsskolas izglītības iestādes “Bitīte” komandai “Dabas komanda” par zināšanu bāzi vides aizsardzībā. Trešo simpātiju balvu saņēma Rēzeknes pilsētas pirmsskolas izglītības iestādes “Auseklītis” komanda “Rūķīši” par moto “Būt stilīgam ir taupīt un pārstrādāt.”

Simpātiju balvas skolu komandu kategorijā saņēma: Kokneses internātpamatskolas – attīstības centra komanda “Dabas mīļi” par izmantoto materiālu daudzveidību; Stacijas pamatskolas komanda “Stilīgās dāmas” par PET pudeļu pielietošanu un radošu pieeju somu izgatavošanā; Pļaviņu novada ģimnāzijas komanda “Dabas draugi” par ilgtspējīgu pilsonisku līdzdalību katru gadu, iesaistoties videi draudzīga dzīvesveida popularizēšanā. 

Nākamās reģionālās kārtas norisināsies: 4. aprīlī Rīgā Pierīgas-Zemgales reģionālā kārta, 9. aprīlī Ventspilī Kurzemes reģionālā kārta, 11. aprīlī Valmierā Vidzemes reģionālā kārtā. Konkursa fināls, kurā sacentīsies 24 labākās komandas no visas Latvijas (6 komandas no katra no 4 Latvijas reģioniem), norisināsies šī gada 26. aprīlī modes un izklaides centrā “Rīga Plaza”, Rīgā, Mūkusalas ielā 71.

Konkursu “Es sāku ar sevi – Tīrai Latvijai!” rīko “Zaļā josta” sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru, Modes un Izklaides centru “Rīga Plaza”, Ogres Valsts tehnikumu, Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeju, otrreizējo izejmateriālu somu ražotāju “Zigi bags”, Ventspils Jaunrades centru, veikalu tīklu “Maxima”, pašvaldības SIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts”, Rēzeknes pilsētas domi.