Jaunumi 2012 /

Papīra svētkos „Zaļā josta” aicina apmeklētājus izzināt papīra atkārtotas izmantošanas iespējas

Atpakaļ

Šī gada 11. augustā Līgatnes vēsturisko centru pieskandināja bērnu čalas un sajūsmas saucieni, ja Līgatni bija pārņēmuši Papīra svētki. Līgatnes kultūras nama galvenajā zālē aktīvi darbojās SIA „Zaļā josta” pārstāvji, piedāvājot plašu vides izglītības izklaides programmu bērniem un jauniešiem.

SIA „Zaļā josta” talismans Ezītis Jostiņš aicināja jaunākos pasākuma apmeklētājus spēlēt spēles par atkritumu šķirošanu. Kopīgiem spēkiem Papīra svētku dalībnieki izzināja, kurā dalītās vākšanas konteinerā jāmet dažādi atkritumu veidi, galveno uzsvaru liekot tieši uz papīra atkritumu – vecu žurnālu, kartona iepakojuma, papīra maisiņu, kartona kastu – šķirošanu un došanu pārstrādē.

Savukārt radošajā papīra atkārtotas izmantošanas darbnīcā bija iespēja pašu spēkiem izgatavot dažādus izstrādājumus no veciem žurnāliem un reklāmas katalogiem.  No žurnālu strēmelēm tika gatavotas rokassprādzes, no katalogiem locīti origami putni, savukārt biezie katalogi pārtapa piezīmju papīra un rakstāmpiederumu turētājos. Pie katra pagatavotā otrreizējā papīra izstrādājuma tā autors pierakstīja savu zaļo apņemšanos, ko savā dzīvē vēlas mainīt, uzlabot vai sākt darīt. Dažas no tām bija: „Apņemos ikdienā biežāk pārvietoties ar velosipēdu”, „Apņemos nemest zemē papīrus, bet šķirot tos un nodot pārstrādei”, „Apņemos sarīkot pats savu talku” utt.