Jaunumi 2023 /

Pasaules Pārstrādes dienā 3,5 tonnas elektroiekārtu nogādātās pārstrādei otrreizējās izejvielās

Atpakaļ

Aizvadītajā sestdienā, 18. martā, “Zaļā josta” kopā ar AS “Kesko Senukai Latvia” un AS “BAO” organizēja nolietotu elektroiekārtu nodošanas akciju Elektrosestdiena Rīgā, Jelgavā un Tukumā. Akcija zīmīgi norisinājās Pasaules Pārstrādes dienā, veicinot otrreizējo izejvielu dalītu vākšanu un atgriešanu atkārtotā apritē, īstenojot to pārstrādi otrreizējās izejvielās.  Akcijā piedalījās 103 dalībnieki, kopumā pārstrādei nododot 3,565 tonnas nolietotu elektroiekārtu.

Elektrosestdienas akcija norisinājās 2023. gada 18. martā pie “K Senukai” veikaliem Rīgā, Tukumā un Jelgavā:

Plkst. 10:00-11:30

“Lucavsala”, Rīga, Lucavsalas iela 3

“Ozols”, Rīga, M.Rencēnu iela 1

Plkst. 12:30-14:00

“Ulmaņa gatve”, Rīga, Priedaines iela 37

“Maskavas”, Rīga, Maskavas iela 418a

Plkst. 15:30-18:00

“Tukums”, Tukums, Kurzemes iela 46

“Jelgava”, Jelgava, Loka maģistrāle 1b

Īpaša atsaucība bija Tukuma un Jelgavas iedzīvotājiem, kas akcijas dienā nodeva pārstrādei vislielāko elektrotehnikas apjomu. Starp visiem akcijas dalībniekiem tika izlozētas “K Senukai” dāvanu kartes 50 eur vērtībā. Laimīgie dāvanu karšu ieguvēji ir:

– Ieva Langenfelde;

– Vita Bērtule;

– Juris Pūce;

– Andra Čudare;

– Aigars Volkovs;

– Biruta Roze.

Visas Elektrosestdienas laikā savāktās nolietotās elektroiekārtas nogādātas AS “BAO”, kas nodrošinās tehnikas drošu demontāžu un pārstrādi otrreizējās izejvielās. Paldies visiem, kas iesaistījās Pasaules Pārstrādes dienā, ne tikai nododot pārstrādei nolietotu elektrotehniku, bet arī šķirojot cita veida otrreizējās izejvielas. Atgādinām, ka atkritumu šķirošana ir ne tikai veids, kā atkritumus pārvērst par vērtīgiem izejmateriāliem jaunu lietu radīšanai, bet arī lieliska iespēja ietaupīt naudu, jo pareizi sašķirotas otrreizējās izejvielas var nodot pārstrādei pilnīgi bez maksas. Vairāk par šķiroto otrreizējo izejvielu utilizēšanas iespējām var uzzināt vietnē www.atkritumi.lv.