Jaunumi 2010 /

Pasaules vides dienas aktivitātes Rīgas Zooloģiskajā dārzā

Atpakaļ

Šī gada 5. jūnijā visā pasaulē tika atzīmēta Pasaules vides diena – šogad tika sumināta šī nozīmīgā datuma 38. gadadiena. Pasaules vides dienai veltīts pasākums norisinājās Rīgas Zooloģiskajā dārzā, kur dienas garumā darbojās SIA „Zaļā josta” pārstāvji kopā ar dabas draugu Ezīti Jostiņu un Pasaules dabas fonda Pandu.

Pasākuma laikā Zoodārza apmeklētāji tika aicināti piedalīties vides izglītības spēlēs un konkursus, pārbaudot savas zināšanas atkritumu šķirošanā un resursu taupīšanā, kā arī iegūt daudz jaunu noderīgu un praktisku iemaņu videi draudzīgā saimniekošanā, nekaitējot dabai.

Mazākos Pasaules vides dienas pasākuma apmeklētājus sagaidīja Ezītis Jostiņš un Panda, kas bērnus aicināja zīmēt dzīvniekus, kā arī spēlēt spēles par atkritumu šķirošanu un dabas resursu taupīšanu. Tikmēr vecāki varēja netraucēti izpētīt informatīvos plakātus, kuros skaidrota atkritumu šķirošanas nozīme un parādīts to pārstrādes process līdz pat gatavai, otrreizēji pārstrādātai lietai.

Par Pasaules vides dienas pasākumu īpaši priecājās mazie Zoodārza apmeklētāji, kas bija sajūsmā par iespēju tikties ar Ezīti Jostiņu un Pandu klātienē. Bērni ar prieku ieklausījās Jostiņa un Pandas padomos, kā arī apzinīgi piedalījās konkursos, pierādot, ka ir zinoši un atbildīgi dabas draugi.

SIA „Zaļā josta” pateicas Rīgas Zooloģiskajam dārzam par atbalstu Pasaules vides dienas pasākuma rīkošanā.