Jaunumi 2008 /

Paskaties un ieklausies!

Atpakaļ

3 minūtēs ieraudzīt, ka atkritumu šķirošana nav pienākums, bet dzīvesveids. To centās panākt videoklipu veidotāji konkursa „Šķiro pats un māci citus” ietvaros. Aicinām arī jūs ieskatīties labākajos bērnu video stāstiņos!

Vērtības un pārvērtības.

Konkursa uzvarētāju, 1.vietas ieguvēju Rīgas 30.vidusskolas videoklips nav didaktisks.  Tas neviļus liek skatītājam domāt: „Kas te notiek? Kāpēc tā?” un pašam atrast atbildi, un pieņemt patstāvīgu lēmumu.

Klipa pamatā ir dinamiska jauka zīmējuma ar krītiņiem veidošana: uz baltas lapas top ainava, kādu katrs sapņos uzbur, kad vēlas atpūsties – upes, pļava, bērzi, ziedi, zila debess, saule, bet paralēli dzīvē ieraugam skolas gaiteņa stūrī „miskasti”. Katra garāmgājēja iemestais priekšmets – saburzītais papīrs, limonādes pudele pamazām ievieš izmaiņas  zīmējumā. Skaistā saulainā ainava pēc katras reizes, kad kaut kas iekrīt miskastē, papildinās ar pelēcīgu masu. Drīz vien no krāsainā zīmējuma paliek tikai pelēks fons ar debesīm, taču situācija atgriezeniski mainās, kad skolēni izlietoto iepakojumu vai baterijas iesviež nevis kopējā atkritumu konteinerā, bet gan speciālajos – tur, kur materiāli nonāk otrreizējā pārstrādē. Tad pēc katras reizes kādas pelēkās masa pikucis pazūd un ainava drīz vien atkal elpo brīvi un tur ir skaisti!

Lai svētki būtu ilgāk.

Konkursa 2.vietas ieguvēji  – Jēkabpils pamatskolas bērni videoklipā skatītāju ieaicina draugu bariņa vidū, kuri sanākuši kopā mājās uz dzimšanas dienas svinībām. Torte, konfektes, našķi, dejošana, draudzēšanās. Arī „miskaste”. Bez tās neiztikt. Tur ik pa laikam nokļūst vai nu plastmasas pudele, vai skārdene vai papīri. Drīz jau tā ir piepildīta, lai gan svinības vēl nav beigušās. Tad „miskaste” raida brīdinājuma signālu: „Pietiek, Jāni, sāc šķirot!”

Veselīgi.

Gulbenes rajona Stāķu pamatskola, kas konkursā ieguva 3. vietu,  videoklipu iesāk un fonā skan īpaši sacerēta dziesma ģitāras pavadījumā par atkritumu šķirošanu! Bērni kafejnīcā dzer pienu. Tas ir veselīgi, bet atkritumi pēc brokastīm nonāk kopējā tvertnē, kā jau parasti tas notiek. Rūdis pamāca, ka atkritumi jāšķiro, jo arī tas ir veselīgi – videi veselīgi.

Stāķu pamatskolas videoklipu iespējams noskatīties, klikšķinot šeit.

Bērni šķiro!

Īpašu pateicības balvu konkursa ietvaros saņēma jaunākie šī konkursa dalībnieki – Pūres pirmskolas izglītības iestāde „Zemenīte”. Viņi videoklipā ir galvenie varoņi – mazie rūķīši, kuri pamāca omīti, ka atkritumi jāliek nevis kopā lielajā maisā, bet gan atsevišķi spainīšos un tad jānes uz speciālajiem konteineriem. Bērni to saprot – tie nav atkritumi! Kārtībai jābūt. Bērnu aizrautība ir  patiesa un sirsnīga!  

Paskatieties un ieklausieties, ko saprot un vēlas pateikt bērni un pusaudži! „Mēs par tīru Latviju” – tas nav tikai lozungs, tas ir dzīvesveids un ikdienas attieksme.