Jaunumi 2017 /

Pašu rokām darinot dizaina papīru, bērni no visas Latvijas veido vēstījumu tīrai Latvijai

Atpakaļ

Izzinot otrreizējo izejvielu daudzveidīgās pārstrādes iespējas, vairāk nekā 2 500 bērni no visas Latvijas iesaistījās unikālā eksperimentā, pašrocīgi darinot papīru no makulatūras un dabas materiāliem. Oriģinālākie un mākslinieciskākie darbi aplūkojami izstādē “Pašu rokām darināts dizaina papīrs”, kas norisināsies Latvijas Dabas muzejā no šī gada 12. līdz 23. aprīlim. Izstādes atklāšanas pasākumā tiks parakstīts kopīgs Latvijas Valsts prezidentam adresēts vēstījums tīrākas Latvijas veidošanai kā dāvinājums valsts iedzīvotājiem un dabai, kurā dzīvojam, Latvijas simtgadē.

Vairojot interesi un izpratni par atkritumu šķirošanas un pārstrādes nepieciešamību un iespējām, “Zaļā josta” papildu ikgadējam makulatūras vākšanas konkursam iesaista bērnus radošās aktivitātēs, paplašinot bērnu redzesloku par daudzveidīgajām iespējām, kā piešķirt resursiem atkārtotu pielietojumu. Šādi vairāk nekā divi ar pusi tūkstoši skolēnu un pirmsskolas vecuma bērnu iesaistījās nebijušā eksperimentā, apgūstot papīra liešanas tehnoloģiju mājas apstākļos. Bērni darināja dažādu krāsu un formu dizaina papīrus, uz kuriem zīmēja, aplicēja, izšuva, līmēja un rakstīja vēstījumus tīrai Latvijai.

Oriģinālākie bērnu darinātie papīri un vēstījumi tīrai Latvijai līdz 23. aprīlim būs skatāmi izstādē “Pašu rokām darināts dizaina papīrs”, kas norisināsies Latvijas Dabas muzejā Rīgā, K. Barona ielā 4 muzeja darba laikā. Izstādes atklāšana šī gada 12. aprīlī plkst. 13.00.

Apkopojot sirsnīgākos un būtiskākos vēlējumus tīrai Latvijai, izstādes atklāšanas pasākumā tiks veidots un parakstīts kopīgs Latvijas Valsts prezidentam adresēts vēstījums tīrākas Latvijas veidošanai kā dāvinājums valsts iedzīvotājiem un dabai, kurā dzīvojam, Latvijas simtgadē.

“Bērni redzi pasauli patiesu un nesamākslotu, un tieši tāpēc bērni spēj saskatīt lietas, kuras pieaugušie ikdienā vienkārši nepamana,” atzīst izstādes kuratore “Zaļā josta” pārstāve Ilze Liepa-Balode. “Mēs gribam, lai putni dzied mūzu zaļā, tīrā un mīļā Latvijā. Saudzēsim kokus un mežus, un jūru! Lai putniem būtu, kur vīt ligzdas un iepriecināt ar savām dziesmām!”, aicina Grobiņas pilsētas pirmsskolas izglītības iestādes “Pīpenīte” “J” grupiņas bērni un skolotāja Aija Kalmane. “Lai mūsu bērni būtu laimīgi, tiem jāskrien, jāsmej, jādzied un jādejo tīrās un smaržīgās Latvijas pļavās”, norāda Carnikavas pirmsskolas izglītības iestādes “Riekstiņš” “Gliemezīšu” grupas bērni un skolotāja Ilze, auklītes Ina un Aina. Īsi un kodolīgi būtiskāko definē Bauskas pilsētas pamatskolas Lietišķās mākslas pulciņa 3. klases audzēkne Elīza Savicka: “Lai Latvija būtu skaista: Šķiro, nepiegružo, saudzē, sakop, iedēsti!”