Jaunumi 2009 /

PHILIPS MTB velomaratons Apē

Atpakaļ

Ar SIA „Zaļā josta” atbalstu 2. augustā Apes moto trasē norisinājās PHILIPS MTB velomaratona 3. posms. SIA „Zaļā josta” atbalsta velomaratona norisi jau vairāku gadu garumā, popularizējot videi draudzīgu un aktīvu dzīvesveidu.

SIA „Zaļā josta” atzinīgi vērtē velomaratona rīkotāju izvirzīto mērķi popularizēt velosipēdu kā videi un cilvēkam draudzīgu transportlīdzekli un aicināt cilvēkus atpūsties aktīvi un dabai draudzīgi. Pārvietoties ar velosipēdu ir ērti un veselīgi, turklāt tas nepiesārņo apkārtējo vidi. Ar velosipēdu ir iespējams izvairīties no sastrēgumiem, ietaupot laiku un naudu, apceļot ar mašīnu neizbraucamus ceļus, kā arī uzlabot savu fizisko formu, stiprināt veselību un paaugstināt imunitāti.

SIA „Zaļā josta” velomaratona ietvaros rūpējās, lai tā dalībnieki atstātu trasi pēc sacīkstēm tīru un nepiesārņotu. Pasākuma laikā pie ēdināšanas punktiem tika izvietotas īpašas SIA „Zaļā josta” atkritumu urnas, lai vienreiz lietojamie galda trauki pēc maltītes notiesāšanas steigā netiktu nomesti zemē.

Velomaratona dalībnieku pulcēšanās vietās pirms pasākuma tika izvietoti informatīvi plakāti par dabas resursu taupīšanu un atkritumu šķirošanu, atgādinot maratona dalībniekiem par apkārtējās vides saudzēšanas nozīmi.

Visiem maratona dalībniekiem bija iespēja startēt vienā no divām distancēm – interesantajā 31 km distancē un izturīgākajiem arī ļoti aizraujošajā 52 km distancē. Savukārt bērni varēja izmēģināt spēkus 50-800 m garajās trasēs.

Velomaratona starts tika dots plkst. 12.00 Apes moto trasē. Sacensību ietvaros dalībniekiem bija jāmēro sarežģīts un piedzīvojumiem bagāts ceļš pa kalniem un mežiem, pļavām un lauku grants ceļiem, kā arī bija jāšķērso upītes un jāpārvar citi dabas radīti šķēršļi.

MTB velomaratonā šogad startēja vairāk nekā 400 dažāda vecuma sportistu – sākot ar mazajiem velosportistiem, kam kājas tikko sākušas sniegties līdz divriteņa pedāļiem, līdz pat profesionāliem velobraucējiem senioriem. Elites grupā 52 kilometrus visātrāk pieveica TREK komandā startējošais igaunis Caspar Austa, nākošajās vietās Raivis Zīmelis un Jānis Ozols. Meistaru grupā šo distanci pirmie pieveica Ilmārs Bricis, Mārtiņš Biezais un Indrek Abel no Igaunijas. Amatieriem veiksmīgākie izrādījās Krišjānis Jansons-Ratinīks, Artūrs Kļaviņš un Jānis Kaupe. Senioru konkurencē uzvarēja Dzintars Osītis, Aivars Bogdanovs un Ints Celmaraugs. Jauniešiem maratonu visātrāk pieveica Pēteris Janevics, Aleksandrs Patrijuks un Emīls Dreijers, bet junioru konkurencē stiprākie bija Matīss Preimanis, Rihards Tomsons un Artis Pujats.

Sievietēm Elites grupā Apes sacensībās uzvarētāju trijnieks bija šāds: Lelde Tipāne, Māra Leitāne, Ingrīda Šmite.

Tā kā ne visiem ir pa spēkam garais maratons, organizatori piedāvāja veikt arī īsāku un vieglāku – 31 km garu distanci. Tajā par uzvarētājiem kļuva Matīss Vīksne, Gints Skudriņš un Mārtiņš Vīksne.

Visu trīs posmu kopvērtējumā, ņemot vērā arī Smiltenē un Pļaviņās uzrādītos rezultātus, par uzvarētājiem Elites grupā kļuva Raivis Zīmelis, Gints Jakovels un Lauris Purniņš, bet sievietēm Lelde Tipāne, Māra Leitāns un Ingrīda Šmite.