Jaunumi 2018 /

Piedaloties Āgenskalna tirgus atklāšanā, “Zaļā josta” diskutēs par atkritumu šķirošanu un aicinās iesaistīties vides izglītības spēlēs

Atpakaļ

Šo piektdien, 3. augustā, izlietotā iepakojuma apsaimniekotājs “Zaļā josta” aicina Pārdaugavas iedzīvotājus apmeklēt Āgenskalna tirgus atklāšanas pasākumu, kura laikā uzņēmums vērsīs uzmanību uz atkritumu šķirošanu, apsaimniekošanu un videi draudzīgu ikdienas rīcību. Sākot no plkst. 16.00 ģimenes ar bērniem tiek aicinātas bez maksas piedalīties “Zaļā josta” vides izglītības spēlēs, savukārt plkst. 17.00, piedaloties vadošajiem zaļā dzīvesveida speciālistiem, norisināsies diskusijas par tēmu “Kā labāk dzīvot tirgus kontekstā – gan kā tirgotājam, gan pircējam”.

Aicinot Āgenskalna tirgus apmeklētājus un tirgotājus ikdienā biežāk aizdomāties par savas izvēles ietekmi uz vidi, “Zaļā josta” Āgenskalna tirgus atklāšanas pasākuma ietvaros aicinās interesentus iesaistīties dažādās vides izglītības spēlēs. Galvenais uzsvars tiks likts uz sabiedrības izglītošanu atkritumu šķirošanas jautājumos – kāpēc atkritumus šķirot ir nozīmīgi, kā to darīt pareizi, kas ir un kas nav piemērots otrreizējai pārstrādei.

“Tirgus ir vieta, kur tiekas pārdevējs ar pircēju,” stāsta “Zaļā josta” mārketinga vadītāja Laima Kubliņa, norādot, ka tieši tirgus vide mūsdienās ir kļuvusi par iecienītu iepirkšanās platformu zaļi domājošiem cilvēkiem. “Atšķirībā no lielveikaliem, kur pārsvarā preces jau tiek pārdotas iesaiņotas, tirgus sniedz plašākas iespējas pircējam uzstāt uz savu videi draudzīgo nostāju – lūgt pirkumus iesaiņot līdzpaņemtā tarā vai maisiņā, izmantot vairākkārt lietojamu dabai draudzīgu iepakojumu, vai izvēlēties preces nest mājās vispār bez iesaiņojuma,” norāda L. Kubliņa. Tāpēc “Zaļā josta” pasākumā vēlas aktualizēt cilvēka ikdienas izvēles ietekmi uz vidi, uzsverot gan sabiedrības radītā atkritumu apjoma samazināšanas būtiskumu, gan radīto atkritumu šķirošanas nozīmi.

Uzskatāmi demonstrējot, ka atkritumu šķirošana var būt vienkārša un jautra ikdienas nodarbe, “Zaļā josta” aicinās klātesošos izmēģināt savu veiklību plastmasas pudeļu šķirošanas spēlē “Šķiromāns Zigis”. Tās laikā, šķirojot tukšās plastmasas pudeles, spēlētāji krās punktus un sacentīsies par videi draudzīgām balvām.

 

Ikviens interesents ir laipni aicināts piedalīties “Zaļā josta” vides izglītības aktivitāšu programmā šo piektdien, 3. augustā plkst. 16.00-19.00, apmeklējot Āgenskalna tirgus āra tirdzniecības zonu.