Jaunumi 2015 /

PII “Dartija” dalās iespaidos par dalību izlietoto bateriju vākšanas konkursā “Tīrai Latvijai!”

Atpakaļ

Mūsu iestāde PII “Dartija” atrodas Iecavas novadā, ļoti skaistā vietā, kur vienā pusē ir parks, upe, bet otrā mežs. Mums ir svarīgi saglabāt šo skaisto vidi, tāpēc mūsu iestādes moto ir “Dzīvosim zaļi” un jau vairākus gadus esam EKO skola.

Konkursā piedalāmies jau vairākus gadus. Katru gadu sākoties konkursam, informējam vecākus un bērnus. Izliekam plakātu par konkursu.

Iestādē notika izglītojošās nodarbības par atkritumu šķirošanu. Viena no tēmām bija “Bīstamie atkritumu”, kurā tika sniegta informācija, kādēļ izlietotās baterijas ir videi kaitīgas, ko darīt ar izlietotām baterijām. Skatījāmies video “Bateriju ceļš”.

Katrā grupā ir iekārtotas speciālas kastītes izlietotām baterijām. Kad grupas kastītes ir pilnas, nesam izbērt lielajā speciālajā bīstamo atkritumu konteinerā, kurš atrodas iestādes koridorā.

“Pasaciņas” grupas bērni, atnesot izlietotās baterijas, pirms ielikt kastē, saskaita tās un skaitu pieraksta kopīgā tabulā. Tabulā var redzēt, cik katrs bērns ir atnesis un kurš ir čaklākais bateriju vācējs.

Grupā “Pie Ķūķa” – kad izlietoto bateriju kastīte ir pilna, nosver to un ieber kopīgā bīstamo atkritumu konteinerā. Svaru pieraksta tabulā, lai zinātu, cik kilogramu bateriju grupa ir savākusi.

Bateriju vākšanas konkursā jau otro gadu iesaistām sabiedrību. Mūsu bērnudārzs atrodas nelielā mikrorajonā. EKO padomes dalībnieki nolēma izvietot speciālus traukus izlietotām baterijām katras mājas kāpņu telpā, kā arī informāciju iedzīvotājiem par bateriju kaitīgo ietekmi uz vidi un cilvēku veselību un palīdzēt mums izlietoto bateriju vākšanas konkursā.

Autors: PII “Dartija” pirmsskolas skolotājas Žanna Trihonova un Inese Lapkovska

Ja vēlies dalīties ar savas skolas pieredzi, iesaistoties “Zaļā josta” konkursos, savus stāstus un foto reportāžas sūti uz konkurss@zalajosta.lv!