Jaunumi 2023 /

Podkāsts “Zaļais mikrofons”

Atpakaļ

Podkāsts “Zaļais mikrofons” – iespējams zaļākais podkāsts visā Latvijā! Lai gan ko tur liegties – visā pasaulē!

Lai aizraujošā un dinamiskā veidā kopā ar populārākajiem Latvijas mūziķiem un influenceriem uzrunātu sabiedrību par dažādām zaļajām tēmām, uzņēmums SIA “Zaļā josta” sadarbībā ar “Zelta Mikrofons” un radošo aģentūru “AI Production” izveidojuši podkāstu “Zaļais mikrofons”, kurā Roberto Meloni palīdzēs iztaujāt Jāni  Krīvēnu no grupas “Singapūras satīns” jeb Krivenchy, Andreju Reini Zitmani no grupas “Sudden Lights”, reperi ansi, Kristeru Rudzīti no grupas “Sub Scriptum”, dziedātāju MARTU, dziedātāju Patrishu, Valteru Pūci no grupas “DAGAMBA”, kā arī reperi, dziesmu autoru un mūzikas producentu rolandu če, lai uzzinātu kurš no visiem ir patiess dabas draugs, bet kuram iet kā pa celmiem? Kurš mūziķis mainās ar savām drēbēm ar draugiem? Kurš iegādājies filtra krūzi, lai atteiktos no plastmasas pudeļu lietošanas? Kurš ikdienā staigā apkārt ar savām tašiņām, ņemot līdzi arī savu salmiņu, termokrūzi un pudeli? Patiesas atbildes, neviltotas emocijas un lieli soļi pretim zaļākam dzīvesveidam.

Epizode #1 – Zaļā domāšana.

Globālā sasilšana – mīts vai patiesība? Savos paradumos, atklāsmēs un negaidītos secinājumos par zaļās domāšanas tēmu dalās mūziķi un influenceri.

Epizode #2 – Bīstamie un videi kaitīgie atkritumi.

Kas ir kaitīgāk dabai – nomest pudeli mežā, vai izsmēķi mežā? Kas tiek uzskatīts par bīstamāko atkritumu un kur galu galā tad likt vecās un nolietotās elektroiekārtas uzzini šajā “Zaļais mikrofons” epizodē!

Epizode #3 – Pārtika un pārtikas iepakojums

Kādā iepakojumā saiņoti dārzeņi un augļi ir videi draudzīgāki – plastmasas maisiņā vai tīkliņā? Kā vēl var izmantot pārtikas pārpalikumus? Kāpēc iepirkties, izmantojot sarakstu? Kas ir dabai draudzīgāks – plastmasas vai papīra maisiņš? Cik daudz ūdens nepieciešams viena avokado izaudzēšanai? Uz šiem un vēl citiem jautājumiem par pārtiku un pārtikas iepakojumu atbildes meklē Roberto Meloni un Latvijas mūziķi!

Epizode #4 – Atkritumu šķirošana/ samazināšana

Kurā konteinerī jāmet plastmasas iepakojums? Ja turpināsim tādā pašā garā, tad kurā gadā Arktikā vairs nebūs ledāju? Kas ir smagāks – tonna plastmasas vai tonna stikla? Cik procentu no visiem atkritumiem netiek pārstrādāti? Kurā konteinerī jāmet bio atkritumus?

Šajā epizodē meklējam atbildes uz šiem un vēl citiem jautājumiem.

Epizode #5 – Pārvietošanās ikdienā

Kad pēdējo reizi mūziķi braukuši ar sabiedrisko transportu? Kuram no visiem ir “niķis” braukt ar sabiedrisko transportu? Kurš transporta līdzeklis visvairāk piesārņo darbu, radot vislielākos izmešus? Cik automašīnu ir Rīgā?

Kā pārvietosimies nākotnē, pēc ~ 30 gadiem?

Epizode #6 – Vienreizlietojamie trauki

Par ko Latvijas mūziķi vēlētos pārvērst vienreizlietojamos trauciņus, ja būtu tāda iespēja?

Cik bieži viņiem sanāk pasūtīt ēdienu līdzņemšanai vai ar piegādi uz mājām? Vai vienreizlietojamie trauki ir šķirojami un pārstrādājami? Vai kāds no Latvijas mūziķiem dodas uz kafejnīcu vai restorānu ar savu trauciņu, lai paņemtu ēdienu līdzņemšanai? Kas ir labāk – vienreizlietojamā papīra vai plastmasas krūzīte? Vai degvielas uzpildes stacijā iegādātu krūzīti var pārstrādāt?

Epizode #7 – Zaļā mājsaimniecība

Latvijas mūziķi un influenceri šajā epizodē meklēja atbildes uz jautājumiem un dalījās savā pieredzē un padomos – Kā ekonomēt ūdeni mājās? Kā labāk mazgāt traukus – ar rokām vai trauku mašīnā? No kādiem produktiem iespējams pagatavot dabai draudzīgus tīrīšanas līdzekļus mājsaimniecībā? Noskaidrojām– cik vidēji Latvijā viens iedzīvotājs kg izmet pārtiku?! Par cik cm ir paaugstinājies ūdens līmenis jūrā 20.gs laikā?

Epizode #8 – Zaļā mūzikas nozare

Pēdējā podkāsta “Zaļais mikrofons” epizodē skaidrojām to, cik tad zaļa patiesībā ir mūzikas nozare. Mūziķis Andrejs Reinis Zitmanis uzskata, ka “mūzikas industrija izliekas zaļāka, nekā tā ir patiesībā,” savukārt Valters Pūce domā, ka “klasiskā mūzika esot viszaļākā.”

Skaidrojām, kurš no mūziķiem piedomā pie saviem skatuves tērpiem, lai tie būtu ilgtspējīgi un dabai draudzīgi?! Kur likt skatuves tērpus, kad tos vairs nav plānots izmantot? Kā mūzikas industrija varētu kļūt vēl zaļāka? Kas ir depozīttrauki un vai tā ir tagadne vai nākotne mūzikas festivālos/koncertos? Noskaidrojām, cik vidēji plastmasas glāzes tiek izmestas pēc festivāliem?