Jaunumi 2009 /

Projekta „Pavasara ligzda” noslēgums

Atpakaļ

Līdz ar pirmo gājputnu ierašanos ir noslēdzies Rīgas Vidzemes priekšpilsētas izpilddirekcijas rīkotais projekts „Pavasara ligzda”, kura ietvaros Rīgas mācību iestādes tika aicinātas izgatavot putnu būrīšus.

Projektam „Pavasara ligzda” pieteicās 15 mācību iestādes – galvenokārt skolas, kā arī dienas aprūpes centri un viena pirmsskolas mācību iestāde, kopumā marta mēnesī izgatavojot vairāk kā 200 putnu būrīšus.

„Pavasara ligzdas” noslēgums norisinājās 27. martā Rīgā pie Dambjapurva ezera, kā laikā visus projekta dalībniekus sveica projekta organizatori – Rīgas Vidzemes priekšpilsētas izpilddirekcija, izsakot pateicību ikvienam dalībniekam, kas ar savu ieguldījumu putnu būrīšu izgatavošanā palīdzēja radīt jaunas mājvietas putniem. Rīgas Vidzemes priekšpilsētas izpilddirekcija kopā ar Latvijas Ornitoloģijas biedrību un būrīšu izgatavotājiem – bērniem un darbmācības skolotājiem – noslēguma pasākumā izvietoja pirmos būrīšus Dambjapurva ezera apkārtnē, savukārt pārējos būrīšus tuvākajā laikā plānots izvietot ne tikai Vidzemes priekšpilsētā pie vairākiem ezeriem un Latvijas Etnogrāfiskajā Brīvdabas muzejā, bet arī citviet Rīgā – Centra rajonā, Kurzemes rajonā, Latgales priekšpilsētā, lai gājputniem, atgriežoties no ziemošanas vietām, netrūktu jaunu mājvietu pilsētas zaļajā zonā.

Projekta noslēgumā tā dalībniekus svinīgi sveica SIA „Zaļā josta” pārstāvji kopā ar dabas draugu ezīti Jostiņu, atzinīgi novērtējot bērnu un jauniešu dalību videi draudzīgu ideju īstenošanā. SIA „Zaļā josta” apsveica skaistāko putnu būrīšu autorus, kā arī visiem interesentiem piedāvāja iespēju darboties „zaļajā” radošajā stūrīti, aicinot iemācīties locīt origami putniņus un uzzināt vairāk par citām iespējām, kā ikviens no mums var ikdienā rūpēties par vidi.

Projekta noslēgumā piedalījās un bērnus un jauniešus sveica projekta atbalstītāji, kas dalībniekiem pilnībā nodrošinājuši putnu būrīšu izgatavošanai nepieciešamos materiālus – SIA “Kronus”, A/S “Latvijas Finieris”, “Coca Cola HBC Latvia” un SIA “Zāģmateriālu birža”.

Paldies visiem „Pavasara ligzdas” dalībniekiem, kas ne tikai radīja jaunas mājvietas putniem, bet arī projekta ietvaros palīdzēja padarīt Rīgu „zaļāku” un mājīgāku gan tālu ceļu mērojušajiem gājputniem, gan visiem tās iedzīvotājiem! Sagaidīsim pavasari ar putnu dziesmām un sakoptu apkārtni!