Jaunumi 2009 /

Putnu būrīšu izkāršana pie Dambjpurva ezera

Atpakaļ

SIA „Zaļā josta” aicina visus dabas un putnu draugus piedalīties putnu būrīšu izkāršanas pasākumā pie Dambjpurva ezera, sarūpējot gājputniem jaunas un kvalitatīvas mājvietas.

Putnu būrīšu izkāršanas pasākums norisināsies šī gada 27. martā no plkst. 12.00 Rīgā pie Dambjpurva ezera Džungļu takas. Pasākuma laikā tiks apbalvoti skaistāko būrīšu autori, kā arī visus putnu draugus sveiks Vidzemes priekšpilsētas izpilddirekcijas un Latvijas Ornitoloģijas biedrības pārstāvji.

Pasākumā piedalīsies arī SIA „Zaļā josta” pārstāvji ar dabas draugu Ezīti Jostiņu, kas visus putnu mīļus aicinās darboties radošajā zaļajā stūrītī, kur interesentiem tiks piedāvāts locīt origami putniņus, zīmēt putnus un risināt dažādus uzdevumus par vides saudzēšanu, aktīvākajiem bērniem sarūpējot jaukas piemiņas balvas no SIA „Zaļā josta”.

Ezītis Jostiņš pasākumā izvērtēs visus izgatavotos putnu būrīšus, nosakot savus favorītus, kas saņems īpašus SIA „Zaļā josta” pateicības rakstus un dāvanu par uzcītību.

Putnu būrīši tiek veidoti Rīgas Vidzemes priekšpilsētas izpilddirekcijas projekta „Pavasara ligzda” ietvaros, kuram ir pieteikušās 15 Rīgas skolas.

SIA „Zaļā josta” uzslavē Rīgas Vidzemes priekšpilsētas iniciatīvu aicināt skolēnus pavasarī gatavot putnu būrīšus, jo tie gan kalpos par jaunu mājvietu putniem, gan arī veicinās izlietotu materiālu pārstrādi un otrreizējo lietošanu, jo putnu būrīšus var gatavot no nevajadzīgiem koka dēļiem un saplākšņiem, kas nereti pārpalikumu un atgriezumu veidā tiek izmesti atkritumos, piemēram, pēc mēbeļu izgatavošanas.

 Tiekamies 27. martā pie Dambjpurva ezera, lai ar jaunām mājvietām sagaidītu pirmos gājputnus!

Vairāk informācijas par pasākuma norisi meklējiet http://www.rvp.lv/