Jaunumi 2019 /

Rēzeknē, Rīgā, Ventspilī un Valmierā bērni prezentēs unikālas idejas, kā no otrreizējām izejvielām darināt videi draudzīgus iepirkuma maisiņus

Atpakaļ

Rosinot bērnos un jauniešos radošo garu, “Zaļā josta” aicināja Latvijas skolas un pirmsskolas izglītības iestādes piedalīties konkursā “Es sāku ar sevi – Tīrai Latvijai!”. Konkursa dalībnieku uzdevums bija pētīt iespējas aizstāt plastmasas iepirkuma maisiņus ar dabai draudzīgākiem risinājumiem pirkumu iesaiņošanai un līdznešanai, un radīt pašiem savus unikālus iepirkuma maisiņus, kuri iespēju robežās gatavoti no otrreizējām izejvielām. Aprīļa pirmajās divās nedēļās norisināsies konkursa dalībnieku reģionālās skates, kuru laikā bērni no visas Latvijas pulcēsies, lai prezentētu savas idejas un apmainītos ar gūtajām zināšanām par iespējām samazināt plastmasas maisiņu patēriņu ikdienā.

Konkursam “Es sāku ar sevi – Tīrai Latvijai!” pieteicās 187 komandas no 131 Latvijas mācību iestādēm, apvienojot 1191 bērnus un jauniešus. Starp konkursam pieteiktajiem darbiem bija ļoti daudz oriģinālu un praktisku ideju plastmasas maisiņu aizstāšanai, piemēram, Jelgavas novada Aizupes pamatskolas komanda “ Vides sargi” 10 bērnu sastāvā ir izveidojušas 6 somas no nolietotajām lina spilvendrānām, dekorācijām izmantotas pogas, galda tamborētās salvetes, krītiņu pārpalikumus un guaša krāsas. Skolā tika sarīkots pasākums, kurā tika prezentēti darbi. Par godu konkursam “Zaļā josta” saņēma iedvesmas plakātu no 5. a klases, kas ir viens no prātā paliekošākajiem iesniegumiem.  Komanda “ Sprungulīši” no Alūksnes pirmsskolas izglītības iestādes, kurā ir 10 bērni vecumā no 3 līdz 4 gadiem, ir iesnieguši pieteikumu ar auduma somiņu, kur no filca atgriezumiem un diegiem izveidots zilonītis. Mazo censoņu darbiņš ir izpelnījies “Zaļā josta” kolektīva simpātijas. 

Lai sekmētu labāko ideju izplatību sabiedrībā, kā arī popularizētu videi draudzīgu iepirkuma maisiņu izvēli ikdienā, “Zaļā josta” organizē četrus reģionālos pasākumus konkursa dalībniekiem. To laikā bērni iepazīstinās klātesošos ar savām pārdomām par plastmasas iepakojuma patēriņa ierobežošanu, kā arī prezentēs pašu gatavotos iepirkuma maisiņus. Reģionālie pasākumi norisināsies:

02.04.2019. Rēzeknes 4. vidusskolas telpās (Rēzekne, Viļānu iela 2);
04.04.2019. Rīgas 19. vidusskolas telpās (Rīga, Miglas iela 9);
09.04.2019. Ventspils jaunrades namā (Ventspils, Maiznieku iela 11);
11.04.2019. Valmieras sākumskolas telpās (Valmiera, Leona Paegles iela 40A).

Konkursu “Es sāku ar sevi – Tīrai Latvijai!” rīko “Zaļā josta” sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru, Modes un Izklaides centru “Rīga Plaza”, Ogres Valsts tehnikumu, Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeju, otrreizējo izejmateriālu somu ražotāju “Zigi bags”, Ventspils Jaunrades centru, veikalu tīklu “Maxima”, Pašvaldības SIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts”.