Jaunumi 2021 /

Rīgas Centra iedzīvotājiem tiks nodrošināta iespēja nodot nolietotas elektroiekārtas pie T/C “Origo”

Atpakaļ

Lai veicinātu Rīgas Centra iedzīvotāju iesaisti nolietotu elektroiekārtu nodošanā utilizācijai, “Zaļā josta” sadarbībā ar AS “BAO” un tirdzniecības centru “Origo” šo sestdien, 04.09.2021. aicina apmeklēt Elektrosestdienu. Kampaņa pie TC “Origo” aizsāks triju nedēļu garu Elektrosestdienu pasākumu ciklu, nodrošinot ērtu elektroiekārtu atkritumu šķirošanas iespēju maksimāli plašam iedzīvotāju lokam.

Pirmā Elektrosestdiena norisināsies 04.09.2021. no plkst. 10:00 līdz 17:00 pašā galvaspilsētas centrā laukumā pie tirdzniecības centra “Origo”. 

“Zaļā josta” un AS “BAO” ikdienā nodrošina plašu elektroiekārtu un citu videi kaitīgu preču nodošanas punktu tīklu visā Latvijā, tomēr iedzīvotāju aktivitāte nolietoto elektroiekārtu šķirošanā ir nepietiekoša, lai to varētu uzskatīt par atbilstošu ilgtspējīgai saimniekošanai un Eiropas zaļā kursa vīzijai. Turklāt joprojām ir sabiedrības daļa, kas neizprot, ka nolietotas elektroiekārtas ir videi kaitīgi atkritumi, kuru utilizācija jāveic īpašā veidā – tos nedrīkst izmest kopā ar sadzīves atkritumiem. 

“Linstow Baltic” un multifunkcionālā centra “Origo”  komercdirektore Evija Majevska: “Atbildīga attieksme pret apkārtējo vidi un centieni nākotnes vārdā samazināt klimata pārmaiņas ir viena no multifunkcionālā centra “Origo” ikdienā iedzīvinātām prioritātēm. Līdz šim esam spēruši nozīmīgus soļus savas ekoloģiskās pēdas samazināšanā, tostarp  būtiski pazeminājuši energoresursu patēriņu, ieviesuši pasākumus ūdens taupīšanā, kā arī uzkopšanā izmantojam dabai draudzīgus līdzekļus. Tā kā multifunkcionālais centrs “Origo” ir viens no iedzīvotājiem pieejamākajiem iepirkšanās centriem, gan pārvietojoties ar auto vai sabiedrisko transportu, gan kājām vai velosipēdu, tad mums ir būtiski palīdzēt kļūt zaļākiem arī mūsu klientiem un kaimiņiem. Tāpēc šo sestdien palīdzēsim ikvienam nodot pārstrādei mūžu nokalpojušo elektrotehniku. Aicinām Rīgas iedzīvotājus un viesus rūpēties par mūsu nākotni kopā!”

Par katru nodoto elektroiekārtu ikviens Elektrosestdienas dalībnieks saņems kuponu bezmaksas karstajam dzērienam no “Narvesen”.

„Ja nolietotas elektroiekārtas tiek izmestas kopā ar sadzīves atkritumiem vai atstātas ceļmalā, apkārtējās vides iedarbībā to korpuss sāk rūsēt un iekārtās esošie metāli, ķīmiskie savienojumi un citas vielas sāk savstarpēji ķīmiski reaģēt, veidojot kaitīgus savienojumus. Tie kopā ar lietus ūdeni var izgarot gaisā, piesārņojot to, vai nonākt dzeramā ūdenī un tālāk mūsu organismā. Tikai pareiza nolietotu elektroiekārtu apsaimniekošana pasargā vidi un cilvēkus no šo kaitīgo atkritumu potenciālajiem draudiem, kā arī palīdz taupīt resursus un atgūt vērtīgas otrreizējās izejvielas,” uzsver “Zaļā josta” pārstāve Laima Kubliņa. Ikviena iedzīvotāja pienākums ir gādāt par pašu radīto elektroiekārtu drošu utilizāciju.