Jaunumi 2021 /

Rīgas Latgales priekšpilsētas iedzīvotājiem tiks nodrošināta iespēja nodot nolietotas elektroiekārtas pie veikala “cenuklubs.lv”

Atpakaļ

Lai veicinātu Rīgas Latgales priekšpilsētas iedzīvotāju iesaisti nolietotu elektroiekārtu nodošanā utilizācijai, “Zaļā josta” sadarbībā ar AS “BAO” un veikalu “cenuklubs.lv” šo sestdien, 11.09.2021. aicina apmeklēt Elektrosestdienu – īpašu akciju, kuras laikā nolietotās elektroiekārtas nodot pārstrādei, pretī saņemot atlaižu kuponus ar 40% atlaidi jaunu dekoratīvo lampu (galda, sienas vai stāvlampu) iegādei. Kampaņa pie veikala “cenuklubs.lv” ir turpinājums triju nedēļu garu Elektrosestdienu pasākumu ciklam, nodrošinot ērtu elektroiekārtu atkritumu šķirošanas iespēju maksimāli plašam iedzīvotāju lokam.

Elektrosestdiena Rīgas Latgales priekšpilsētas iedzīvotājiem tiks rīkota 11.09.2021. no plkst. 11:00 līdz 17:00 veikala “cenuklubs.lv”, Rēzeknes ielā 3, Rīga teritorijā.

 
“Zaļā josta” un AS “BAO” ikdienā nodrošina plašu elektroiekārtu un citu videi kaitīgu preču nodošanas punktu tīklu visā Latvijā, tomēr iedzīvotāju aktivitāte nolietoto elektroiekārtu šķirošanā ir nepietiekoša, lai to varētu uzskatīt par atbilstošu ilgtspējīgai saimniekošanai un Eiropas zaļā kursa vīzijai. Turklāt joprojām ir sabiedrības daļa, kas neizprot, ka nolietotas elektroiekārtas ir videi kaitīgi atkritumi, kuru utilizācija jāveic īpašā veidā – tos nedrīkst izmest kopā ar sadzīves atkritumiem. 

Veikala “cenuklubs.lv”pārstāvis Mārtiņš Skutāns komentē: “Pilsētās ikdienā var manīt, kā cilvēki savas bezatbildības vai nezināšanas dēļ nepareizi utilizē (vai precīzāk būtu teikt – neuztilizē, bet izmet) nolietotas elektroiekārtas – tās tiek izmestas kopā ar citiem sadzīves atkritumiem vai citur tām nepiemērotā vietā, vienkārši atstātas uz ielas pie atkritumu konteineriem. Mēs katrs kā indivīds esam atbildīgi par savu rīcību un mums ir jādomā tālredzīgāk!” 

“Ja “cenuklubs.lv”, iesaistoties “Zaļā josta” organizētajos izglītojošajos pasākumos Elektrosestdiena, spēs uzrunāt kaut vai vienu cilvēku un šis cilvēks savas nolietotās elektroiekārtas atvedīs uz pareizu utilizāciju, nevis izmetīs, kur pagadās – tad tā jau būs mūsu visu kopīga uzvara,” teic M. Skutāns, uzsverot, ka rūpes par vidi ir sabiedrības kopīgs mērķis, nevis tikai atkritumu apsaimniekotāju pienākums.

Motivējot iedzīvotājus iesaistīties akcijā, par katru nodoto elektroiekārtu ikviens Elektrosestdienas dalībnieks saņems kuponu ar 40% atlaidi jaunu dekoratīvo lampu (galda, sienas vai stāvlampas) iegādei veikalā “cenuklubs.lv”. “Tuvojoties tumšajam gada laikam, šī būs lieliska iespēja izdevīgi iegādāties gaismekļus ne tikai mājokļa izgaismošanai, bet ceram, ka arī dalība akcijā “izgaismos” gaišāku nākotni elektroiekārtu pārstrādes nozares attīstīšanai Latvijā,” piebilst “Zaļā josta” pārstāve Laima Kubliņa.

„Ja nolietotas elektroiekārtas tiek izmestas kopā ar sadzīves atkritumiem vai atstātas ceļmalā, apkārtējās vides iedarbībā to korpuss sāk rūsēt un iekārtās esošie metāli, ķīmiskie savienojumi un citas vielas sāk savstarpēji ķīmiski reaģēt, veidojot kaitīgus savienojumus. Tie kopā ar lietus ūdeni var izgarot gaisā, piesārņojot to, vai nonākt dzeramā ūdenī un tālāk mūsu organismā. Tikai pareiza nolietotu elektroiekārtu apsaimniekošana pasargā vidi un cilvēkus no šo kaitīgo atkritumu potenciālajiem draudiem, kā arī palīdz taupīt resursus un atgūt vērtīgas otrreizējās izejvielas,” uzsver L. Kubliņa. Ikviena iedzīvotāja pienākums ir gādāt par pašu radīto elektroiekārtu drošu utilizāciju.