Jaunumi 2019 /

Rīgas, Pierīgas un Zemgales izglītības iestāžu audzēkņi pārsteidz ar ļoti kvalitatīvām un pārdomātām idejām pašrocīgi gatavotu somu darināšanā

Atpakaļ

Ceturtdien, 2019. gada 4. aprīlī, Rīgā aizvadīta “Zaļā josta” radošā konkursa “Es sāku ar sevi – tīrai Latvijai!” Pierīgas reģionālā kārta. Tās ietvaros savas oriģinālās, dizainiski skaistās un praktiskās idejas, kā mājas apstākļos iespējams darināt videi draudzīgas somas un maisiņus, prezentēja 44 komandas no Rīgas, Pierīgas un Zemgales reģiona mācību iestādēm.

Konkursa “Es sāku ar sevi – Tīrai Latvijai!” dalībnieku uzdevums bija pētīt iespējas aizstāt plastmasas iepirkuma maisiņus ar dabai draudzīgākiem risinājumiem pirkumu iesaiņošanai un līdznešanai, un radīt pašiem savus unikālus iepirkuma maisiņus, kuri iespēju robežās gatavoti no otrreizējām izejvielām. Konkursa Pierīgas reģionālajā kārtā savus darbus prezentēja 18 pirmsskolas izglītības iestāžu komandas un 26 skolu komandas. Pēc visu darbu prezentēšanas, žūrija konkursa finālam izvirzīja sekojošu mācību iestāžu komandas.

Pirmsskolas izglītības iestāžu kategorijā: Iecavas novada pirmsskolas izglītības iestādes “Dartija” komanda “Ķūķi – atjaunotāji”; Ogres novada Madlienas pirmsskolas izglītības iestādes “Taurenītis” komanda “Mazie vizbulīši”; Rīgas Ziepniekkalna pirmsskolas komanda “Zaļā grupa”.

Skolu kategorijā: Bauskas 2. vidusskolas komanda “Krāsu virtulis”; Ogresgala pamatskolas komanda “Ogresgalieši”; Augstkalnes vidusskolas komanda “Vides draugi”.

Kopumā organizatori augstu novērtē visu dalībnieku veikumu un atzinīgi vērtē visu komandu sniegto ieguldījumu ne tikai oriģinālu ideju izstrādē, kā pašrocīgi varam darināt videi draudzīgu iepakojumu, bet arī uzslavē bērnu entuziasmu iesaistīt aizvien plašāku sabiedrības daļu atbildīgā un dabai draudzīgā dzīvesveidā. Papildu laureātu noteikšanai “Zaļā josta” apsveica komandas, kas izcīnīja simpātiju balvas. 

Simpātiju balvas pirmsskolas izglītības iestāžu kategorijā saņēma: Salaspils novada pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādes “Atvasīte” komanda par pielietoto materiālu daudzveidību; Rīgas Ziedoņdārza pirmsskolas komanda “Lāčuki” par interesantu tehnoloģiju pielietojumu – pareizu sašķiroto otrreizējo materiālu pielietojumu; Olaines novada pirmsskolas izglītības iestādes “Magonīte” komandai par zero waste jeb bezatkritumu domāšanas veicināšanu un domāšanu, aicinot ar darināto somu iepirkties beziepakojuma veikalos. 

Simpātiju balvas skolu komandu kategorijā saņēma: Aizupes pamatskolas komanda “Vides sargi” par videi draudzīga dzīvesveida popularizēšanu; Rīgas 96. vidusskolas komanda “Komandā ir spēks” par multifunkcionālas, ļoti pārdomātas somas radīšanu; Rīgas internātvidusskolas bērniem ar dzirdes traucējumiem komanda “Vējš galvā” par ļoti kvalitatīvas somu kolekcijas radīšanu. 

Nākamās reģionālās kārtas norisināsies: 9. aprīlī Ventspilī Kurzemes reģionālā kārta, 11. aprīlī Valmierā Vidzemes reģionālā kārtā. Konkursa fināls, kurā sacentīsies 24 labākās komandas no visas Latvijas (6 komandas no katra no 4 Latvijas reģioniem), norisināsies šī gada 26. aprīlī modes un izklaides centrā “Rīga Plaza”, Rīgā, Mūkusalas ielā 71.

Konkursu “Es sāku ar sevi – Tīrai Latvijai!” rīko “Zaļā josta” sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru, Modes un Izklaides centru “Rīga Plaza”, Ogres Valsts tehnikumu, Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeju, otrreizējo izejmateriālu somu ražotāju “Zigi bags”, Ventspils Jaunrades centru, veikalu tīklu “Maxima”, pašvaldības SIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts”.