Jaunumi 2019 /

Rīgas pilsētas un reģiona mācību iestādes nodod pārstrādei nepilnas 7 tonnas izlietotu bateriju

Atpakaļ

Noslēgusies “Zaļā josta” organizētā izlietoto bateriju vākšanas kampaņas “Tīrai Latvijai” 2018/2019. mācību gada sezona. Kampaņas ietvaros “Zaļā josta”, piedaloties vairāk nekā 55 tūkstošiem bērnu un jauniešu no 233 skolām un pirmsskolas izglītības iestādēm, pārstrādei nogādāja 21,14 tonnas izlietotu bateriju. Visvairāk dalībnieku kampaņā iesaistījās no Rīgas un Pierīgas mācību iestādēm, savācot trešdaļu no visām kampaņas laikā pārstrādē nogādātām baterijām.

Izlietoto bateriju vākšanas kampaņa “Tīrai Latvijai” skolu un pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņiem tika rīkota jau 13. reizi, sniedzot nozīmīgu ieguldījumu vides izglītības un atkritumu šķirošanas kultūras pilnveidei mācību iestādēs.

Kā katru gadu, arī šajā mācību gadā īpašu aktivitāti dalībai izlietoto bateriju vākšanas kampaņā izrādīja Rīgas un Rīgas reģiona izglītības iestādes. Bateriju vākšanai atsaucās 74 izglītības iestādes no Rīgas un Rīgas reģiona, pārstrādei savācot 6970,7 kg izlietotu bateriju jeb trešo daļu no visas kampaņas laikā savāktiem apjomiem valstī. “Zaļā josta” augstu novērtē kampaņas dalībnieku entuziasmu un motivāciju padarīt vidi tīrāku. Šogad izlietoto bateriju vākšanai izdevies apvienot teju 25 tūkstošus bērnu un jauniešu no Rīgas un Rīgas reģiona, kas nozīmē, ka bērni kampaņas ietvaros apgūtās zināšanas un iemaņas atkritumu šķirošanā ir nodevuši arī radiniekiem un draugiem, sekmējot atkritumu apsaimniekošanas sistēmas darbu kompleksi.

No galvaspilsētas Rīgas izlietoto bateriju vākšanai kampaņas “Tīrai Latvijai” ietvaros piedalījās 31 izglītības iestāde, savācot 2682,6 kg šo videi kaitīgo atkritumu. Aktīvākā no tām ir Rīgas 10. vidusskola, kuras audzēkņi savākuši 831,2 kg izlietotu bateriju, izcīnot 4. vietu kopvērtējumā valsts mērogā. Īpaši sasniegumi arī Rīgas 84. vidusskolai, kuras audzēkņi pārstrādei nogādāja 262 kg bateriju, kā arī Rīgas Juglas vidusskolai, savācot 225 kg izlietotu bateriju.

Augsti sasniegumi izlietoto bateriju vākšanā Rīgas reģionā ir Tukuma novada mācību iestādēm. Piedaloties 6 mācību iestādēm, izdevies savākt 613 kg bateriju. Aktīvākā no tām – Tukuma pirmsskolas izglītības iestāde “Karlsons”, kuras audzēkņi ar vecāku palīdzību pārstrādei nodeva 231 kg bateriju. 

Par ikgadējiem izlietoto bateriju vākšanas konkursa “Tīrai Latvijai” dalībniekiem kļuvuši Ķekavas vidusskolas audzēkņi. Šogad Ķekavas vidusskolas audzēkņi 579 kg bateriju, kas ir otrs lielākais savāktais apjoms Rīgas reģiona ietvaros. Pērn, savācot 1,168 tonnas bateriju, Ķekavas vidusskolēni bija izcīnījuši 2. vietu konkursā valsts mērogā (šogad kopvērtējumā 7.vieta).

Limbažu novada izglītības iestādes konkursa “Tīrai Latvijai” ietvaros pārstrādei nodeva 532 kg bateriju. Ogres novada audzēkņi pārstrādei savāca 468 kg bateriju. Olaines novada mācību iestādes – 427,4 kg bateriju.

Kampaņas “Tīrai Latvijai” dalībnieku sveikšana norisināsies 2019. gada 24. maijā Tērvetē, kur “Latvijas meža dienu 2019” ietvaros tiks rīkoti gadskārtējie “Zaļās jostas” Vides svētki. Pirmo trīs vietu ieguvēji katrā nominācijā no konkursa organizētājiem un atbalstītājiem saņems balvas 400 EUR, 300 EUR un 200 EUR vērtībā. Savukārt čaklākos izlietoto bateriju vācējus gaida pārsteiguma balvas no konkursa atbalstītājiem. Visiem kampaņas dalībniekiem par godu pasākuma dienā uzstāsies jauniešu iemīļoti mūziķi un tiks dāvāta bezmaksas iespēja iesaistīties daudzveidīgās vides spēlēs un radošajās darbnīcās.

Izlietoto bateriju vākšanas konkursu “Tīrai Latvijai!’’ organizē “Zaļā josta” sadarbībā ar AS “BAO” un Valsts izglītības satura centru.

 

Papildu informācija:
Laima Kubliņa, 26710793, laima.kublina@zalajosta.lv, www.zalajosta.lv