Jaunumi 2020 /

Rīgas reģiona mācību iestādes savāc 301,8 t makulatūras jeb trešdaļu no visa Latvijā savāktā apjoma

Atpakaļ

Noslēgusies “Zaļā josta” rīkotā Vislatvijas makulatūras vākšanas konkursa “Tīrai Latvijai” 2019./2020. mācību gada sezona, kurā vairāk nekā 1000 tūkstoši bērnu no 407 izglītības iestādēm kopā ar ģimenēm pārstrādei savāca 907 tonnas 79 kg makulatūras. Rīgas un Pierīgas reģionu konkursā pārstāvēja 141 izglītības iestāde, pārstrādei nogādājot 301,819 tonnas makulatūras.

“Makulatūras vākšanas konkurss “Tīrai Latvijai” kļuvis par vienu no nozīmīgākajiem vides projektiem, kurā ik gadu iesaistās simtiem mācību iestāžu no visas Latvijas. Šogad aizvadīts 16. konkursa norises gads, kas vainagojies ar 907 tonnām savāktas makulatūras, kas pārtapusi jaunā papīrā, siltumizolācijas materiālos, jaunos papīra un kartona izstrādājumos, ietaupot ievērojamu ūdens un elektrības daudzumu, kā arī ietaupot naudu un paglābjot tūkstošiem koku no nociršanas,” skaidro “Zaļā josta” pārstāve Laima Kubliņa.

Šogad Rīgas reģionu makulatūras vākšanā pārstāvēja 141 izglītības iestāde, kas ir par 5 iestādēm vairāk nekā pērn. Skolēniem no Rīgas un Rīgas reģiona izdevies savākt 301,819 tonnas makulatūras jeb trešo daļu no visas konkursa ietvaros savāktās makulatūras valsts mērogā.

Aktīvākā izglītības iestāde Rīgas reģionā makulatūras vākšanā šogad bija Sējas pamatskola, kuras audzēkņi ne tikai savākuši 17,425 tonnas makulatūras, bet arī izcīnījuši 2. vietu valsts mērogā. Ķekavas vidusskolas audzēkņi, savācot 16,406 tonnas makulatūras, šogad kļuvuši par otriem aktīvākajiem makulatūras vācējiem Rīgas reģionā, kā arī izcīnījuši 3. vietu valsts mērogā. Izcili sasniegumi makulatūras vākšanā arī Madlienas vispārējai pirmsskolas izglītības iestādei “Taurenītis”, savācot 15,253 tonnas makulatūras, Engures vidusskolai, savācot 11,976 tonnas makulatūras, un Ogres vispārējai pirmsskolas izglītības iestādei “Zelta sietiņš”, kuras audzēkņi pārstrādei nogādāja 10,660 tonnas makulatūras.

Kā ierasts, visvairāk dalībnieku makulatūras vākšanā nāk no Rīgas izglītības iestādēm. Galvaspilsētu makulatūras vākšanas konkursā pārstāvēja skolēni no 69 mācību iestādēm, savācot 68,467 tonnas makulatūras. Visvairāk makulatūras Rīgā savākuši Rīgas 45. vidusskolas audzēkņi (6,642 tonnas makulatūras), Rīgas Pļavnieku pamatskolas audzēkņi (4 tonnas makulatūras), Rīgas Rīnūžu vidusskolas audzēkņi (3,445 tonnas makulatūras), Rīgas 69. vidusskolas audzēkņi (3,312 tonnas makulatūras) un Rīgas Starptautiskās skolas audzēkņi (3 tonnas makulatūras).

Lieliski sasniegumi makulatūras vākšanas konkursā “Tīrai Latvijai!” Ogres pilsētai un novadam. Piedaloties 10 mācību iestādēm, Ogres un novada iedzīvotāji savākuši 42,467 tonnas makulatūras. Aktīvākās novada skolas makulatūras vākšanā ir Madlienas vispārējā pirmsskolas izglītības iestāde “Taurenītis”, savācot 15,253 tonnas makulatūras, Ogres vispārējā pirmsskolas izglītības iestāde “Zelta sietiņš”, kuras audzēkņi pārstrādei nogādāja 10,660 tonnas makulatūras, Suntažu vidusskola, savācot 3,4 tonnas makulatūras, Ogres sākumskola, savācot 3,074 tonnas makulatūras, un Ķeipenes pamatskola, savācot 2,944 tonnas makulatūras.
Jūrmalu makulatūras vākšanā pārstāvēja 15 mācību iestādes, kuru audzēkņi pārstrādei nogādāja 37,345 tonnas makulatūras. Aktīvākās iestādes makulatūras vākšanā Jūrmalā šogad ir Jūrmalas pirmsskolas izglītības iestāde “Madara”, kuras audzēkņi ar vecāku palīdzību pārstrādei nogādāja 9,409 tonnas makulatūras, Jūrmalas pilsētas Lielupes pamatskola, kuras audzēkņi pārstrādei savāca 4,604 tonnas makulatūras, un Pumpuru vidusskola, savācot 3,760 tonnas makulatūras.
Apkopojot makulatūras vākšanas kampaņas “Tīrai Latvijai” šī gada rezultātus, atbilstoši savāktajam makulatūras apjomam uz vienu izglītības iestādes audzēkni, labākie sasniegumi Rīgas reģionā ir Staiceles pamatskolas pirmsskolas grupām. To audzēkņi, savācot vidēji 173,06 kg makulatūras uz vienu audzēkni, ir aktīvākie makulatūras vācēji Rīgas reģionā, turklāt jau otro gadu pēc kārtas izcīnījuši 3.vietu valsts mērogā pēc visvairāk savāktā makulatūras daudzuma uz vienu mācību iestādes audzēkni. Pērn Staicelieši bija savākuši vidēji 112,50 kg makulatūras uz vienu audzēkni.

Īpaši centīgi makulatūras vācēji Rīgas reģionā mācās Madlienas vispārējā pirmsskolas izglītības iestādē “Taurenītis”, kur katrs audzēknis vidēji pārstrādei nogādājis 138,66 kg makulatūras, kā arī Sējas pamatskolā, kuras audzēkņi savāca vidēji 136,13 kg makulatūras katrs. 

Konkursa godalgoto vietu ieguvēji saņems lieliskas balvas no konkursa organizatora “Zaļā josta” un atbalstītājiem – AS “Latvijas Valsts meži”, piedzīvojumu parka “Tarzāns”, SIA “Pilsētvides serviss”, “Elektrum” energoefektivitātes centra un “Tele 2”. Par makulatūras izvešanu no mācību iestādēm un nogādi pārstrādē rūpējās SIA “Līgatnes papīrs”, SIA “Balticfloc” un SIA “AP Kaudzītes”. Konkurss tiek rīkots ar Valsts izglītības satura centra un Latvijas Tirgotāju asociācijas atbalstu.