Jaunumi 2014 /

Rīgas svētkos pilsētas iedzīvotājus un viesus ar spēļu palīdzību mācīs pareizi šķirot atkritumus

Atpakaļ

Šajā nedēļas nogalē, 16.-17. augustā, Rīgas svētku ietvaros izlietotā iepakojuma apsaimniekotājs „Zaļā josta” rīkos izglītojošu vides pasākumu programmu, informējot un aktualizējot atkritumu šķirošanas nepieciešamību un nozīmi. Sestdien pie Imantas kultūras centra un svētdien Daugavas promenādē Ķengaragā “Zaļā josta” aicinās ģimenes ar bērniem iesaistīties aizraujošā vides izglītības spēļu programmā, iegūstot jaunu un noderīgu informāciju par pareizu atkritumu šķirošanu. Mazākos Rīgas svētku viesus īpaši gaidīs Ezītis Jostiņš.

Rīgas svētku ietvaros, kas ik dienas pulcēs tūkstošiem apmeklētāju un potenciālo atkritumu radītāju, „Zaļā josta” aktualizēs atkritumu šķirošanas nozīmi un nepieciešamību, piedāvājot iedzīvotājiem aizraujošu vides izglītības spēļu programmu visai ģimenei. “Pilsētas svētkos, baudot svētku gardumus un iesaistoties svētku programmā, iedzīvotāji rada daudzkārt lielāku atkritumu apjomu, nekā ikdienā,” norāda SIA “Zaļā josta” valdes priekšsēdētājs Jānis Lapsa. “Tādēļ ir svarīgi tieši svētku laikā vēl aktīvāk aicināt cilvēkus rīkoties atbildīgi, šķirot atkritumus un nepiesārņot vidi, taupīt resursus un atpūsties videi draudzīgi”, uzsver J.Lapsa.

Sestdien, 16. augustā, plkst. 12.00-16.00 Imantā pie kultūras un atpūtas centra „Imanta” programmas “Imanta – vieta ar vārdu” ietvaros „Zaļā josta” piedāvās iespēju pārbaudīt savas zināšanas par dažādiem vides marķējumiem uz preču iepakojuma, uzzinot, cik daudz vērtīgas informācijas par preču izcelsmi, sastāvu, iepakojuma materiāliem un ietekmi uz vidi slēpj uz iepakojuma izvietotie marķējumi un EKO zīmes. Uzņēmuma piedāvātās aktīvās un izglītojošās spēles sniedz iespēju pārbaudīt esošās zināšanas un iegūt jaunas, kā arī sniedz izpratni par atkritumu šķirošanu kā svarīgu un nepieciešamu, taču vienkāršu darbību. SIA „Zaļā josta” pārstāvji informēs par pareizu atkritumu šķirošanu un būs gatavi atbildēt neskaidrajiem un interesējošiem jautājumiem.

Izglītojošā programma turpināsies arī svētdien, 17. augustā, Daugavas promenādē Ķengaragā, kur plkst. 12.00-16.30 “Zaļā josta” eksperti Rīgas iedzīvotājiem un pilsētas viesiem caur spēlēm un citām aktivitātēm mācīs iedzīvotājus pareizi šķirot atkritumus. Mazākos Rīgas svētku viesus gaidīs dabas draugs Ezītis Jostiņš, aicinot iesaistīties konkursos un spēlēs.

Vairojot labos darbus vides labā, “Zaļā josta” rīkos arī konkursu. Ikviens, kas uz “Zaļā josta” stendu Rīgas svētku ietvaros atnesīs tukšu plastmasas pudeli, tajā ievietojot lapiņu ar savu vārdu, uzvārdu un kontaktinformāciju, saņems garantētu ekoloģisku balvu, kā arī piedalīsies videi draudzīga skolēna komplekta izlozē. “Zaļā josta” visas konkursa ietvaros savāktās plastmasas pudeles pēc svētkiem nogādās otrreizējai pārstrādei, gādājot, lai tās, nekaitējot videi, pārtaptu jaunās izejvielās.

Visas “Zaļā josta” vides izglītības aktivitātes Rīgas svētku ietvaros norisināsies bez maksas. Laipni aicināti gan lieli, gan mazi šķirot gribētāji, kā arī citi dabas draugi. Plašāka informācija par Rīgas svētku aktivitātēm http://www.rigassvetki.lv/2014/