Jaunumi 2014 /

Rīgas svētku ietvaros izglītojošas atkritumu šķirošanas spēles un aktivitātes pulcē simtiem apmeklētāju

Atpakaļ

Nedēļas nogalē no 16. līdz 17. augustam Rīgas svētku ietvaros uzņēmums „Zaļā josta” mācīja Rīgas iedzīvotājus un viesus pareizi šķirot atkritumus, novērtēt šī procesa nozīmīgumu un rūpēties par apkārtējās vides tīrību. Sestdien Imantā un svētdien Ķengaragā vietējiem iedzīvotājiem bija iespēja pārbaudīt savas zināšanas atkritumu šķirošanā, kā arī uzzināt daudz jauna, piedaloties aktīvās un izglītojošās spēlēs.

“Zaļā josta” vides izglītības aktivitātes dienas garumā norisinājās sestdien Imantā pie kultūras un atpūtas centra „Imanta” un svētdien Ķengaragā, Daugavas promenādē. Abos pasākumos uzņēmuma piedāvātās spēles un konkursi visai ģimenei pulcēja gan lielus, gan mazus apmeklētājus, kas ar prieku iesaistījās atkritumu šķirošanas spēlēs vai izzināja dažādus vides marķējumus uz preču iepakojuma.

Vides izglītības pasākumā Imantā „Zaļā josta” stendā aktīvi darbojās bērni, pierādot, ka pirmsskolas vecuma bērni jau zina, kuri atkritumi kurās atkritumu tvertnēs ir jāmet. Interesi izrādīja arī bērnu vecāki, kuri ne tikai vēlējas iesaistīt un izglītot bērnus, bet arī paši aktīvi piedalīties spēlēs un izglītoties atkritumu šķirošanā.

Daugavas promenādes apmeklētāju vidū svētdien visiecienītākā bija plastmasas pudeļu šķirošanas spēle Šķiromāns Zigis, kas visas dienas garumā kopā aizrāva vairāk nekā 130 bērnus un jauniešus. Vecāki kopā ar savām atvasēm ar prieku piedalījās atkritumu šķirošanas galda spēlē, savukārt tie Rīgas svētku apmeklētāji, kas jutās pārliecināti par savām vides zināšanām, tās pārbaudīja EKO marķējumu atpazīšanas spēlē. Spēļu dalībnieki bija īpaši priecīgi par labiem sasniegumiem saņemt videi draudzīgas dāvanas – zaļo padomu grāmatzīmes, kas turpmāk atgādinās viņiem par dažādiem vides saudzēšanas veidiem – ūdens un elektrības taupīšanu, atkritumu šķirošanu, videi draudzīgu pārvietošanos.

Lai arī abās Rīgas svētku dienās “Zaļā josta” speciālisti saņēma dažādus jautājumus par pareizu atkritumu šķirošanu, uzņēmuma pārstāvji ir pārliecināti, ka pēc vides izglītības spēlēm iedzīvotāji ir ne tikai raduši atbildes uz šiem jautājumiem, bet arī ievērojami uzlabojuši savas zināšanas un iemaņas pareizā atkritumu šķirošanā.