Jaunumi 2014 /

Seminārs SIA „Zaļā josta” līgumpartneriem

Atpakaļ

Paldies visiem līgumpartneriem, kas apmeklēja SIA „Zaļā josta” rīkoto semināru! Ceram, ka seminārā sniegtā informācija Jums bija saistoša un atvieglos Jūsu turpmāko darbību. Gaidīsim Jūs nākamajā SIA „Zaļā josta” seminārā, par kura norisi informēsim elektroniski.

 Seminārs SIA „Zaļā josta” līgumpartneriem norisinājās 2009. gada 18. martā viesnīcas „Rīga” (Rīga, Aspazijas bulvāris 22) lielajā konferenču zālē. Visi SIA „Zaļā josta” līgumpartneri tika aicināti apmeklēt semināru bez maksas.

Seminārā pirmā uzstājās Vides ministrijas Vides aizsardzības departamenta direktora vietniece Rudīte Vesere ar prezentāciju „Grozījumi Dabas resursu nodokļa likumā, kas izdarīti 14.11.2008.”. Prezentācijā tika apskatīti un skaidroti veiktie grozījumi un izmaiņas likumā attiecībā uz videi kaitīgām precēm, izlietoto iepakojumu un vienreiz lietojamiem galda traukiem un piederumiem, kā arī tika īpaši uzsvērtas izmaiņas attiecībā uz oglēm, koksu un lignītu. Pēc R. Veseres uzstāšanās visiem klātesošajiem tika sniegta iespēja uzdot neskaidros jautājumus, uz kuriem tika sniegta izsmeļoša un precīza atbilde.

Interesanta un ļoti nozīmīga bija ekspertes Sarmas Ozolas prezentācija, kurā tika apskatītas šādas tēmas: „Iepakojuma materiāla veidu un svaru apliecinošie uzskaites dokumenti un tajos iekļaujamā informācija. Iepakojuma materiāla veida un svara noteikšanas metodes, ja nodokļa maksātāja rīcībā nav iepakojuma materiāla veidu un svaru apliecinošu uzskaites dokumentu. Videi kaitīgu preču svaru apliecinošie uzskaites dokumenti un tajos iekļaujamā informācija. Videi kaitīgu preču svara noteikšanas metodes, ja nodokļa maksātāja rīcībā nav nepieciešamo videi kaitīgu preču svaru apliecinošu uzskaites dokumentu.” Spriežot pēc veiktajām aptaujām un līgumpartneru uzdotajiem jautājumiem, tieši materiālu veidu identifikācija un precīza svara noteikšana sagādā uzņēmumiem vislielākās grūtības, tādēļ S. Ozolas prezentācija palīdzēja rast atbildes uz vairākiem līgumpartneru sasāpējušiem jautājumiem. Piemēram, seminārā, tika uzdots kancelejas preču veikala pārstāvja jautājums – vai līmes zīmulim plastmasas ietvariņš ir jāuzskaita kā tā iepakojums, vai tā ir tikai izstrādājuma sastāvdaļa.

Semināra noslēgumā uzstājās SIA „Zaļā josta” finanšu direktors un valdes loceklis Mārtiņš Krūmiņš, kas informēja visus semināra dalībniekus par SIA „Zaļā josta” aktualitātēm. Prezentācijā tika aplūkotas tādas tēmas kā EKO zīme „Zaļā josta” un elektroniskā atskaišu sistēma.

Semināra lektoru prezentācijas krievu valodā ir iespējams aplūkot zemāk. Tuvākajā laikā tās tiks ievietotas mājas lapas krievu valodas sadaļā.