Jaunumi 2021 /

Septembra sestdienās iedzīvotājiem būs iespēja bez maksas utilizēt nederīgās elektroiekārtas, saņemot atlaižu kuponu

Atpakaļ

Lai radītu iedzīvotājiem ērtu iespēju atbrīvoties no nederīgām vai salauztām elektroiekārtām, “Zaļā josta” sadarbībā ar AS “BAO” uzsāk plašu kampaņu – Elektrosestdiena. Tās laikā septembra sestdienās tiks piedāvātas ērtas elektroiekārtu nodošanas iespējas apmaiņā pret atlaižu kuponiem jaunu elektroiekārtu iegādei.

“Zaļā josta” un AS “BAO” ikdienā nodrošina plašu elektroiekārtu un citu videi kaitīgu preču nodošanas punktu tīklu visā Latvijā, tomēr iedzīvotāju aktivitāte nolietoto elektroiekārtu šķirošanā ir nepietiekoša, lai to varētu uzskatīt par atbilstošu ilgtspējīgai saimniekošanai un Eiropas zaļā kursa vīzijai. Pēc statistikas datiem otrreizējai pārstrādei tiek nodoti vidēji 75% nolietoto elektroiekārtu – pārējās tiek vai nu gadu garumā glabātas, vai arī utilizētas neatbilstoši. Turklāt joprojām ir sabiedrības daļa, kas neizprot, ka nolietotas elektroiekārtas ir videi kaitīgi atkritumi, kuru utilizācija jāveic īpašā veidā – tos nedrīkst izmest kopā ar sadzīves atkritumiem. 
 

 

Elektrosestdienas norisināsies sākot ar 4. septembri sekojošās adresēs:

  • 04.09.2021. sadarbībā ar tirdzniecības centru “Origo” Stacijas laukumā 4, Rīgā, sniedzot iespēju gan autobraucējiem atvest lielizmēra tehniku, gan Rīgas Centra iedzīvotājiem nodot mazāka izmēra elektroiekārtas, ērti atvedot tās ar sabiedrisko transportu;
  • 11.09.2021. sadarbībā ar veikalu cenuklubs.lv, Rīgā, Rēzeknes ielā 3;
  • 18.09.2021. sadarbībā ar tirdzniecības namu “Kurši” Rīgā, Brīvības gatvē 301; Salaspilī, Zviedru ielā 6 un TC “A7” veikalā Mežmalas ielā 2, Ķekavas pagastā.

„Ja nolietotas elektroiekārtas tiek izmestas kopā ar sadzīves atkritumiem vai atstātas ceļmalā, apkārtējās vides iedarbībā to korpuss sāk rūsēt un iekārtās esošie metāli, ķīmiskie savienojumi un citas vielas sāk savstarpēji ķīmiski reaģēt, veidojot kaitīgus savienojumus. Tie kopā ar lietus ūdeni var izgarot gaisā, piesārņojot to, vai nonākt dzeramā ūdenī un tālāk mūsu organismā. Tikai pareiza nolietotu elektroiekārtu apsaimniekošana pasargā vidi un cilvēkus no šo kaitīgo atkritumu potenciālajiem draudiem, kā arī palīdz taupīt resursus un atgūt vērtīgas otrreizējās izejvielas,” uzsver “Zaļā josta” pārstāve Laima Kubliņa. Ikviena iedzīvotāja pienākums ir gādāt par pašu radīto elektroiekārtu drošu utilizāciju.