Jaunumi 2009 /

SIA „Zaļā josta” aicina apmeklēt 13. Baltijas jūras reģiona dokumentālo filmu forumu

Atpakaļ

Baltijas jūras dokumentālo filmu forums no 2009. gada 1. līdz 6. septembrim kinoteātrī K.Suns piedāvā dokumentālo filmu programmu Revolūcija sākas galvā!

Pirmā rudens mēneša pirmajā nedēļā – no 1. līdz 6. septembrim – Rīgā norisināsies 13. Baltijas jūras reģiona dokumentālo filmu forums, kas kļuvis par nozīmīgāko gada pasākumu šī reģiona dokumentālā kino profesionāļiem. Foruma centrālais notikums ir dokumentālo filmu projektu tirgus, tā uzdevums – palīdzēt šī kino žanra veidotājiem no Baltijas valstīm, Polijas, Ukrainas, Baltkrievijas, Krievijas, Gruzijas, Francijas, Vācijas un citām Eiropas valstīm atrast līdzfinansējumu saviem projektiem. Lai to realizētu, uz forumu ir aicināti gandrīz divdesmit vadošo televīziju un filmu atbalsta fondu pārstāvji no Eiropas un Latvijas sabiedriskajām televīzijām un kultūras programmu kanāliem.

Paralēli kino profesionāļiem adresētajam notikumam, kinoteātrī K.Suns no 2. līdz 6. septembrim foruma organizētāji plašākai publikai piedāvā noskatīties dokumentālo filmu programmu Revolūcija sākas galvā. Programmu veidos astoņas dokumentālās filmas, kas tapušas pēdējo gadu laikā un savas aktuālās sociālās un politiskās tematikas dēļ izraisījušas rezonansi pasaulē. Filmas caur atsevišķu cilvēku likteņstāstiem aicina domāt par plašāku sociālo, vēsturisko, politisko kontekstu, kā arī par katra indivīda iespējām ietekmēt gan savu paša dzīvi, gan svarīgus vēsturiskos procesus.

Foruma laikā būs unikāla iespēja tikties ar vairāku filmu režisoriem un pēc filmu noskatīšanās piedalīties diskusijās. 2009. gada jaunievedums – topošo žurnālistu un kino kritiķu recenziju konkurss. Sadarbībā ar laikrakstu Diena, recenzijas tiks publiskotas www.diena.lv, raisot plašākas diskusijas ar skatītājiem. Foruma laikā tiks izspēlēti arī dažādi konkursi radio SWH, apollo.lv un draugiem.lv, piedāvājot brīvbiļetes uz filmām.

Divas no Foruma filmām pievērš pastiprinātu uzmanību apkārtējās vides katastrofām, ko savas rīcības rezultātā izraisījuši cilvēki.

Filmā “Saki “jā!”un izglāb pasauli” (The Yes Men Fix the World, rež. Endijs Biklbaums, Maiks Bonano, ASV, 2008) redzami paši filmas režisori, lieliskie politiskie aktieri – Endijs un Maiks, kas, izdodot falsificētu New York Times numuru un uzstājoties rūpnieku vārdā, apsola kompensācijas vides katastrofās cietušajiem, kā arī runā par indivīda līdzatbildību un piedāvā problēmu risinājumu. Staigājot kā pa naža asmeni un uz īsu brīdi mainot realitāti, puiši rāda ceļu uz pozitīvāk domājošu, zaļāku un godīgāku pasauli.

Filma Receptes pret Katastrofu (Recepes for Desaster, rež. Džons Vebsters, Somija 2009) ir pārpratumu komēdija par zaļāku dzīvesveidu. Filmas režisors pārliecina savu ģimeni – sievu un divus bērnus – iesaistīties neparastā eksperimentā: vismaz gadu ieturēt beznaftas diētu. Viņi atsakās no personiskā auto, plastmasas izstrādājumiem un polietilēna iepakojuma. Eksperimenta laikā atklājas, ka tas nav tikai mēģinājums nopirkt neiesaiņotu tualetes papīru – ir sācies gribasspēka, ērtību un vērtību pārbaudes laiks, kas spēj būt visai bīstams ģimenes mieram un laimei.

Ar šo filmu 2. septembrī plkst. 18.00 tiks atklāta Baltijas Jūras Dokumentālo Filmu programma. Pēc filmas būs iespēja tikties ar Receptes pret Katastrofu režisoru Džonu Vebsteru. Sarunu ar viņu vadīs Sandijs Semjonovs.  

Filmas tiks demonstrētas ar angļu subtitriem, nodrošinot tulkojumu latviešu valodā. Biļetes cena Ls 2,10. Skolēni, studenti, pensionāri un kino profesionāļi filmas varēs noskatīties bez maksas, uzrādot attiecīgu dokumentu un pirms seansa izņemot brīvbiļeti kinoteātra K.Suns kasē.

Forumu organizē Nacionālais Kino centrs sadarbībā ar MEDIA Desk Latvija, Latvijas Kinoproducentu asociāciju un EDN (European Documentary Network). Pasākumu atbalsta MEDIA 2007, Valsts Kultūrkapitāla fonds un Baltic Films. Informatīvais atbalstītājs SIA „Zaļā josta”. Detalizētāka informācija par Baltijas jūras dokumentālo filmu forumu atrodama Nacionālā Kino centra mājas lapā www.nfc.lv

Filmu programma

Filmu anotācijas